19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Про Полтаву — вустами полтавців

За кілька днів городяни та гості міста відсвяткують одне з найприємніших осінніх свят – День міста Полтави. Живучи в нашому чудовому місті, нам, а особливо корінним полтавцям, складно абстрагуватися й сприйняти його як, скажімо, якусь общину чи адміністративну одиницю. Адже, за великим рахунком, Полтава для нас – насамперед рідна й затишна домівка.

Напередодні свята ми все ж вирішили трохи «сколихнути» своїх співгородян і попросили їх проаналізувати місто, подивитися на нього збоку. Ми запитали: якою ви бачите нашу Полтаву? Думки, враження та ідеї читайте нижче. Може, й вам щось захочеться додати. Або змінити…
Марія, учениця:

– У Полтаві я народилася, виросла, але цього року після закінчення дев'ятого класу поїхала вчитися в місто Володимир-Волинський. Полтава – це моя мала батьківщина. Люблю її прекрасну архітектуру: Макаріївський собор, Храм Віри, Надії і Любові, Полтавський краєзнавчий музей, та найбільше мені подобається архітектурний ансамбль Круглої площі. Люблю їздити в маршрутках – такої веселої вдачі водіїв ви не зустрінете ніде! А найбільше люблю полтавців: таких доброзичливих і ввічливих людей теж треба ще пошукати. Полтава тепла, затишна, рідна, неповторна. Недарма її називають душею України, тут зібрано все найкраще!

Сергій, комп'ютерник:

–У Полтаві багато парків, це робить її затишною й зеленою. Багато дитячих майданчиків, дітям є де гратися, відпочивати, проводити своє дозвілля на свіжому повітрі. Але цього літа побачив великий недолік у благоустрої нашого міста: у Полтаві немає гарного, достойно обладнаного пляжу. Особливо це зрозумів, коли побачив шикарний пляж у Кременчуці на водосховищі. Отоді я подумав, що якби наш мер дізнався, то і в Полтаві зробив би такий. Це ж незамінний відпочинок для жителів міста, котрі не можуть поїхати на море. А ще до Полтави мало приїздять артисти на гастролі, і у цьому відчувається наша провінційність.

Ольга, працівник у сфері комунікацій, ветеран праці:

–Полтава – надзвичайно гарне місто. Особливо його центральна частина, яка за своєю архітектурою нагадує Петербург. Увесь цей ансамбль, Кругла площа, будинки навколо Корпусного парку роблять наше місто унікальним, таким, що запам'ятається туристам. Більше того, у Полтаві затишно і зручно жити, гарно розвинуті всі сфери життя. Є достатньо закладів для відпочинку, багато дитячих майданчиків, і їх дедалі більшає. Вважаю, що велика заслуга в розбудові міста Анатолія Тихоновича Кукоби (світла йому пам'ять!). Про людей скажу, що у Полтаві гарні жителі, коли щось спитаєш – підкажуть, не втечуть. Сергій, розробник художніх меблів: –Я сам не полтавець, але нині живу тут. Місто мені дуже подобається – і тим, що зелене, і тим, що зручне, достатньо транспорту, комфортабельні розв'язки. Інфраструктура теж достатньо розвинена, та все якось розрізнено, розпорошено, не відчувається єдності. Але є й суттєвий недолік, хоча про це зазвичай і не прийнято говорити: у Полтаві замало громадських вбиралень. Як наслідок, багато неприємних «сюрпризів» під кущами. А що людям залишається робити? Про глобальніші мінуси мушу сказати, що у Полтаві досить низька заробітна плата порівняно з іншими містами.

Людмила Петрівна, пенсіонерка, колишній економіст:

–Я корінна полтавка, прожила тут усе життя і зовсім не жалкую. Люблю це місто, його зелень… Живу в мікрорайоні Алмазному, то можу з упевненістю сказати, що для повноцінного життя там усього вистачає: багато магазинів, торговельних точок, ніде не треба стояти в черзі, усе можна купити на місці. А ще хотілося б, аби було більше пільгового транспорту. Бо не завжди маю можливість довго його чекати, забираю внучку зі школи і їжджу платними автобусами. Там молодь не завжди поступиться місцем літній людині. Мовляв, я заплатив, то й сидітиму.

Леонід Миколайович, пенсіонер, колишній архітектор:

– Не вважаю, що Полтава особливо виділяється з низки інших українських міст – така ж тиха, спокійна, зелена, як і багато інших. За професією я архітектор, тому багато речей як професіоналу мені хотілося б змінити. Ті ж новобудови не завжди «вписуються» в архітектурний ансамбль міста. Поряд з маленькими будиночками чи простими будівлями можуть поставити шалений шик, і це надзвичайно ріже око. А ще дратує, що кожен магазин біля свого входу вимощує свою плитку, тому все таке розрізнене, немає єдності, стрункості, впорядкованості.

Інна та Оксана, волонтери:

– У нас маленьке, затишне місто, усі всіх знають. Багато знайомих, так що іноді відчуваємо себе однією великою сім'єю. У Полтаві – добрі люди, і це факт, нам багато хто із знайомих говорив, що полтавці по-особливому гостинні й добродушні. Інфраструктура в нас гарно розвинена – і транспорту достатньо, і шкіл, і дитсадків, і місць для відпочинку. Звісно, є куди розвиватися, як і будь-якому іншому місту. Дехто говорить, що не вистачає того чи того, але не все ж у Полтаві вмістиш. За потреби можна поїхати до іншого міста, подорожувати – це теж весело.

Надія Руденко, 20.09.2012, 09:581098
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень