18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

З думкою про кожного полтавця: два роки добрих справ Олександра Мамая у фактах і цифрах

Іпотерапія – і лікування, і задоволення.
Захистити й підтримати

Почути людей, узяти до серця їхні біди й полегшити їм долю – таким принципом керується Олександр Мамай. Саме тому більше ніж удвічі порівняно з минулим роком збільшено видатки на програму «Турбота» – це майже 13,5 мільйона гривень!

Особлива увага мера – до міського центру реабілітації дітей-інвалідів. На його реконструкцію виділено понад 6,5 мільйона гривень. Тут з'являться бальнеологічне відділення, відділення фізичної реабілітації, сенсорна кімната. Уперше діти-інваліди оздоровлюються за допомогою прогулянок на конях – за медичною термінологією, іпотерапії.
Якою може бути заповітна мрія людей, які бачать лише чотири стіни власної оселі? За ініціативою Олександра Мамая майже 400 інвалідів щороку отримують незабутні враження, відпочиваючи та оздоровлюючись у санаторіях поблизу Чорного та Азовського морів. Ця унікальна програма не має аналогів в Україні.

Дах над головою… Для нас це норма, але є люди, які його позбавлені. Саме для них у Полтаві відкрито Центр соціальної адаптації для людей без постійного місця перебування.

Юні спортсмени в оновленому басейні «Дельфін».
Тільки Олександр Мамай підняв проблеми людей з особливими потребами на загальноміський рівень. Придивіться: ось вони, живуть поруч із нами! Чи не вперше ми побачили їх на заході з нагоди Дня інваліда в міському Будинку культури. До щирих слів і матеріальної допомоги додався приємний сюрприз: дві родини отримали квартири. А згодом – ще дві родини чорнобильців, шість родин афганців.
Автомобіль «ГАЗель» отримала дружна родина Требухів – дитячий будинок сімейного типу.

Працівники бюджетної сфери – це ті, хто навчають наших дітей, лікують наші родини, дбають про наше дозвілля. Підтримати їх – свята справа. З глибокою повагою і великим розмахом у найбільшій залі Полтави (Палац дозвілля «Листопад») міська влада привітала їх із професійними святами. Крім численної побутової техніки та грошових винагород, освітяни отримали 11 квартир, працівники культури – дві, медики – десять, працівники галузі спорту – одну.

Медицині – сучасний рівень!

Лише старожили пам'ятають, коли станція швидкої медичної допомоги востаннє отримувала нові автомобілі на рівні сучасних вимог. Але цей рік став етапним – тепер станція має п'ять сучасних автомобілів. Обладнаний за євростандартами реанімобіль уже врятував не одне життя – як, до речі, і фінансована міською владою тромболітична терапія гострого інфаркту міокарда. Також лікувальним закладам міста
Нова техніка – медичним закладам.
передано десять легкових автомобілів для обслуговування викликів полтавців удома.

Мати й дитина… Турбота про них – це, без перебільшення, турбота про майбутнє. Наше майбутнє. Здорове майбутнє. Цього року завдяки спільним зусиллям міської та обласної влади в Полтаві з'явився сучасний перинатальний центр. Завершено капремонт приміщень першого поверху міського клінічного пологового будинку.

З міського бюджету постійно виділяються кошти на ремонтні роботи в медичних закладах. Після капітального ремонту відкрито клінічну лабораторію в поліклініці №3 першої лікарні. Заплановано введення в дію амбулаторії сімейної медицини на вулиці Ветеринарній, 32.

Завдяки ініціативі міської влади держбюджет «розщедрився» на десять мільйонів гривень. Субвенцію призначено для закупівлі необхідного медичного обладнання. Якби ж Полтаву чули у високих кабінетах частіше!

Лікувати якісно! Прийнято рішення про створення трьох комунальних закладів – «Центрів первинної медико-санітарної допомоги» з 1 січня 2013 року.

Будинок на вулиці Боровиковського, 5, збудований за програмою «Доступне житло».
Отримати житло стало легше

Завдяки реалізації міської програми «Доступне житло» квартири отримали 300 полтавських родин. Зведено багатоповерхівки на бульварі Боровиковського, 5, вулицях Курчатова, 3-А, Шевченка, 75. Загальна площа багатоповерхового житла соціального призначення у поточному році становитиме 8670 кв. м, що майже вдвічі більше, ніж у 2011 році.

На благо міста

Реформовано структуру ЖЕКів, що, крім економії коштів, значно спростило доступ простим полтавцям до кабінетів паспортистів та бухгалтерії.

Придбано десять найсучасніших тролейбусів, які відчутно змінили стан перевезень. Комфорт пасажирів, економія у використанні, зручності для людей з обмеженими можливостями – усе це вони, машини-красені, куплені міською владою за 19 мільйонів гривень.
Запрацював асфальтний завод, придбано сучасну техніку для якісного ремонту полтавських доріг. На нього за два роки виділено понад 36 мільйонів гривень! Капітально відремонтовано майже 130 тис. кв. м асфальтового покриття (вулиці Ціолковського, Енгельса, Нижньомлинська, К. Лібкнехта, Комсомольська, Р.Кириченко, Залізна, Лідова, Новий Базар, Покровська та інші). Поточний ремонт здійснено на 60 тис. кв. м
Турбота про інвалідів завжди має конкретні виміри.
асфальтового покриття (вулиці Шевченка, Степового фронту, Островського, Калініна, Красіна, Кондратенка, Жовтнева, Артема, Халтуріна, Панянка, Половка, 23 Вересня, Шведська, Гоголя, Гагаріна, Сінна, Ціолковського, Освітянська, Примакова, Курчатова, Комсомольська, Героїв Сталінграда, О.Вишні, Пушкарівська, Колективна, Фрунзе, Нікітченка, Огнівська, Балакіна, Серьогіна, Фурманова, площа Слави, майдан Незалежності, Коцюбинського, Крамського, Паризької Комуни, О.Бідного, Коваля, Головка, Лялі Убийвовк, Дослідна, Яківчанська та інші).

Нова техніка з'явилася у КАТП-1628. До зручних і сучасних машин – а їх до кінця року буде два десятки – додалося понад 300 контейнерів, які встановлять у приватному секторі на місці старих баків.

У житлових будинках за два роки відремонтовано 83 ліфти.

Нарешті остаточно вирішена давня проблема водозабезпечення селищ Лісок, Лісок-2...

Здійснюється благо-устрій парку Воїнів-інтернаціоналістів. Олександр Мамай обіцяв це «афганцям» – і слова дотримує.

Підприємцям стало зручніше отримувати дозволи

Комунальники приймають нову техніку.
Дозвільний центр Полтавської міської ради почав працювати в режимі обласного. Якщо у 2010 році підприємцям міста було видано близько трьох тисяч таких документів за 14-ма дозвільними процедурами, то протягом 2011 – 2012 років кількість виданих дозволів зросла майже вдесятеро. Сьогодні в рамках дозвільного центру здійснюється видача 77 документів дозвільного характеру.

Полтава високо тримає звання «духовної столиці»

Ось уже багато років сам вигляд споруди Кадетського корпусу викликав у патріотів Полтави справедливий біль і обурення. Тільки ця міська влада на чолі з Олександром Мамаєм повернула славнозвісну пам'ятку архітектури до комунальної власності. Тепер її господар – громада!Після десятиліть занедбаності відроджено до життя Дендропарк, що став улюбленим місцем відпочинку полтавців. Справді, природа лікує душу…

Полтава приваблює численних гостей із-за кордону. Туристичний потік до музейних закладів комунальної сфери правління протягом двох років – 140 тисяч осіб. Міська влада розширює коло щирих і надійних друзів: установлено партнерські відносини з грузинським містом Боржомі.

До традиційних масових свята Сала, Маниці і свята Полтавської галушки додалися нові – свято Писанки та
Зберігаємо національні традиції: перший у Полтаві парад вишиванок.
Парад вишиванок, на останньому з яких установлено рекорд найдовшого рушника із занесенням до Книги рекордів України. Ми пам'ятаємо про свої джерела!

Турбота про молодь – інвестиції в майбутнє

Бути сучасним школярем – без комп'ютера? Це ж несерйозно! За два роки у школах та дитсадках завдяки комплексному підходу міської влади кількість комп'ютерів зросла на 669 одиниць. Крім цього, навчальні заклади збагатилися мультимедійними проекторами та інтерактивними дош-ками (близько 100 штук).

Олександр Мамай – частий гість літніх таборів відпочинку, де перебуває три тисячі маленьких полтавців. Спілкується з дітьми, господарським оком вивчає матеріальний стан. Половина оздоровлених – діти пільгових категорій, їм відпочинок оплачує міська влада.

Збільшено видатки на харчування у дитсадках та школах. Смачно поївши, збагативши мозок калоріями, можна думати й про навчання!
Кожна дитина – найвища цінність. У Полтаві всі діти особливі! Вирішено питання щодо придбання спеціально обладнаного транспорту для підвезення дітей до інклюзивної школи №19. Придбано обладнання для сенсорної кімнати у ДНЗ №78 для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.

Десять сучасних тролейбусів вийшли на полтавські маршрути.Увага до питань материнства і дитинства позитивно впливає на зростання народжуваності в Полтаві. Потрібні нові дитсадки – і Олександр Мамай знайшов можливість виділити чотири мільйони гривень для реконструкції дитячого садка у провулку Гористому, 11.

За два роки на утримання шести дитячо-юнацьких спортивних шкіл з міського бюджету виділено понад 15 мільйонів гривень. Найвищу оцінку цьому дали самі діти: якщо 2010 року там займалося 2,8 тисячі юних спортсменів, то поточного – уже понад три тисячі!

Започатковано традиційну міську спартакіаду на призи ГО «Наш Дім – Полтава», яка проходить двічі на рік. Тільки-но завершилася VII спартакіада, у якій узяло участь понад 4600 спортсменів міста. Учасники отримують відзнаки і грошові нагороди. Прагнення до здорового способу життя потрібно стимулювати!Завершується реконструкція басейну «Дельфін». На перший етап спрямовано понад п'ять мільйонів гривень, на другий – 2,6 мільйона. Бажаючі плавати займають чергу. Може, це одночасно й черга на олімпійські п'єдестали?

Активна і перспективна молодь знайде в Полтаві своє місце! Діють проекти «Школа місцевого самоврядування», «Лідер майбутнього», «Полтавська школа молодої сім'ї», фінансуються молодіжні проекти.

Завдяки міській владі з'явилися й нові комп'ютерні класи у школах.
…І трішки з планів на майбутнє

Разом з обласною владою заплановано спорудити дві багатоповерхівки у мікрорайонах Алмазний і Левада. Житло там отримають учителі, лікарі та інші бюджетники.

Сучасний спорткомплекс у районі авіамістечка стане окрасою Полтави. Хоча хіба тільки її? Усієї України!

Капітально відремонтувати вулиці Леніна, Сінну, Театральну, Козака, Шолом-Алейхема, Панянку, Ляхова, Південну. Може, на цих вулицях живете саме ви?
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 18.10.2012, 13:552096
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень