24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Благословенна піснею Раїса Кириченко

У Полтаві урочисто відкрили пам'ятник народній артистці України, Герою України, Лауреату Державної премії України імені Т.Г. Шевченка Раїсі Кириченко.

Знакова подія відбулася напередодні дня її народження, у суботу, 13 жовтня. Пам'ятник видатній українській співачці встановили на однойменній вулиці, біля приміщення обласної державної телерадіокомпанії «Лтава», де берегиня української пісні й записувала свої пісні. Урочисте відкриття монумента стало визначною подією для нашого міста, усієї По­лтавщини, тож зібралися на урочистості сотні людей.

Відкриття бронзової скульптури співачки присутні зустріли гучними оплесками, які колись на концертах дарували великій артистці. Новий пам'ятник освятив Митрополит По­лтавський і Миргородський Филип.

З вітальними словами до полтавців звернулися голова Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко, голова По­лтавської обласної ради Іван Момот, міський голова Олександр Мамай. Вони теплим словом згадали Чураївну, подякували усім, хто допоміг у святій справі, вручили відзнаки та подяки творцям монумента, будівельникам, меценатам. До речі, кошти на зведення пам'ятника громада збирала упродовж п'яти років. З обласного бюджету на це теж було виділено 600 тисяч гривень.

З особливим хвилюванням слухали присутні виступ чоловіка Раїси Опанасівни – Миколи Кириченка, який пізніше продовжив свою сповідь піснею у дуеті з вихованкою і землячкою співачки Наталією Шинкаренко. Також звучали українські пісні народного хору «Лтава», колективу «Чураївна», з якими Раїса Кириченко також натхненно працювала. Своїм співом вітали присутніх і народна артистка України Наталя Хоменко, заслужена артистка України Олена Білокінь.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко, Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Полтавський міський голова Олександр Мамай та голова Полтавської облради Іван Момот перед покладанням квітів до пам'ятника.
У бронзі Раїса Опанасівна постала такою, як і в житті – щирою, людяною, завжди відкритою для людей: її руки, мов крила, простягнуті назустріч, здавалося б, цілому світові… Дивлячись на милий полтавцям образ, мимоволі згадуєш рядки з пісні Раїси Кириченко «Жіноча доля»:
…Перепливу печаль свою і болі,
Сто раз воскресну у своїм житті,
Я зможу все, моя жіноча доле,
Лише врятуй мене від самоти,
Від самоти...

Раїса Кириченко стала справжнім символом Полтави не лише в Україні, а й далеко за її межами. «Чураївна», «Я козачка твоя», «Жіноча доля», «Мамина вишня» – ці пісні вважаються класикою української пісні. Творчістю співачки захоплювалися слухачі Канади, Австралії, Німеччини, Польщі, Філіппін, Алжиру, Тунісу та інших країн світу.

За самовіддану працю, високу професійну майстерність та активну громадську позицію вона була нагороджена орденом княгині Ольги. Указом Президента України «За видатний особистий внесок у справі збереження та примноження націо­нальної пісенної спадщини та багаторічну творчу діяльність» Раїсі Кириченко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

Її вже сім років нема з нами. Та пісні артистки, пам'ять про неї живуть у душах і житимуть вічно.
Володимир Оніщенко, 22.10.2012, 14:021395
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень