19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Перевірку дощем друзі «Полтавського вісника» витримали

Дружний колектив «вісниківців» щиро вдячний усім колегам-аматорам, хто підготував до нашого свята плакати і стінгазети. Найвдаліші з них були відзначені призами.
Якщо на Покрову іде дощ – усі бажання здійсняться. Якщо цього дня станеться зачаття – у липні народяться найрозумніші, найкрасивіші діти. А якщо передплатити у цей день «Полтавський вісник» – у домі поселяться найсвіжіші, найцікавіші новини.

Друзі пізнаються не лише в біді, а й у негоді. Акція «Полтавський вісник» збирає друзів» через погоду стала випробуванням на справжню дружбу. Ще напередодні, минулої суботи, осінь обнадіяла сонцем і теплом, а на Покрову зарядила дощем від самісінького ранку.

Коротка нарада в редакції пройшла під девізом «Полтавський вісник» дощу не боїться», і колектив почав передислокацію до парку «Перемога».

Сцена танцмайданчика – під дахом, там розставляється апаратура, розкладаються на столах призи.

А опівдні від казана зі святковим пригощанням для гостей – кулішем – пішов смачний аромат. У диво-пічку підкидаються дрова, а вариво кухарі по черзі вимішують дерев'яним «веслом». Робота нелегка, бо густого запашного кулішу – аж 100 літрів. Має вистачити всім, хто не злякається дощу.

Гостей частують працівники редакції (зліва направо) Сергій Лещенко, Павло Москалюк та Дем'ян Остроушко.
Свята Покрова продовжує випробування водою і холодом. Когось цієї хвилини вона, напевне, прикрила від біди, а нас наполегливо «загартовує».

Ансамбль на сцені вдарив по барабанах і клавішах. Шалені децибели у водно-повітряній суміші розносяться далеко містом.
Столи для гостей накриті. Квіти – у горнятках, яблука – у кошиках. Калинові бутоньєрки для кожного гостя готові. Останні приготування закінчилися, чекаємо друзів.

А тим часом кухарям «веслувати» все важче, вони дедалі частіше витирають серветками спітнілі лоби. На запитання, чи не пригорає, відповідають лаконічно і весело:
– Усе – за фен-шуєм. Читайте рецептурний збірник, 39-та сторінка, видання 72-го року.

«Фен-шуй» пахне так, що аж бурчить у животі.

Серед гостей – наші читачі, ветерани газети, студенти, учні 5-Б класу Розсошенської гімназії з класним керівником Світланою Галь.

У конкурсі стінгазет та плакатів, організованому тут же, на сцені, узяли участь близько двох десятків робіт. Творчість колег-аматорів оцінювало журі, сформоване із «вісниківців». На жаль, цього дня погода завадила виставити на загальний огляд усі газети.

Куліш оцінюють шанувальники «ПВ» Марина Краснобаєва та Сергій Головко.
Перше місце одноголосно було віддане серії плакатів та колажів на тему «Всі міські новини знаю, бо «Полтавський вісник» маю» Олега Анікіна, студента факультету образотворчого мистецтва Полтавського педуніверситету. Друге місце посіли дві роботи студентки По­лтавського національного техуніверситету імені Юрія Кондратюка Яни Петрової. На третьому місці – газета Марини Горянової, студентки Полтавського інституту економіки і права під заголовком «Ти забув своїх героїв, а вони про тебе – ні».

Окремий приз за художнє виконання малюнка журі одноголосно віддало Любові Кондратенко, майже колезі, студентці факультету філології і журналістики педуніверситету.

У запасниках «Полтавського вісника», окрім безлічі призів побутових, канцелярських та іграшкових, очікували свого часу два смачних подарунки: корзини з козацькою смакотою. Через прозору упаковку на світ божий виглядав цілий скарб: буженина і шинка, ковбаси домашні, копчені й варені, сосиски мисливські і звичайні. Таке справжній козак не проміняє на жодну побутову техніку!

Перша корзина дісталася козакові у дощовику за імпровізований «танець з кашею». Другу корзину вручили подружжю, що на Покрову відзначало трирічний ювілей спільного життя.

А ось ціла шеренга народу на сцені по черзі розповідає все, що знає про свято Покрови: про осіннє листя, що покриває землю на зиму; про УПА і вишиванки, про Пресвяту Богородицю і, нарешті, про сарацинів, святого Андрія Юродивого та омофор Діви Марії.

Маленькі читачі "Полтавського вісника" теж не залишились без подарунків.
А ще люди озвучували прикмети: якщо цього дня йде дощ, то сміливо можна загадувати бажання – і воно обов'язково збудеться. Якщо ж відбудеться зачаття, то у середині літа народяться найрозумніші, найкрасивіші дітки. Незаміжні дівчата на Покрову просили: «Покрівонько, Покрівонько, покрий мою голівоньку!» – і обов'язково незабаром виходили заміж.

Каші вистачило, призів – також, гарний настрій мали всі, хто в конкурсах молотив ціпом по глечиках, «ловив рибу», танцював під дощем та розгадував загадки. Переможці отримували сувеніри, цукерки, предмети побуту та подарункові сертифікати на передплату нашої газети.

Ми переконані, що найбільші мрії «Полтавського вісника» – щоб тираж ріс, друзів більшало, а газет не вистачало всім бажаючим – обов'язково збудуться. І вони вже збуваються – з вашою допомогою, шановні наші читачі!
Оксана Кравченко, 22.10.2012, 14:091100
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень