25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Переважна більшість затриманих крадіїв — іногородні

Про це та багато іншого розповів журналістам начальник міського управління УМВС України в Полтавській області полковник міліції Володимир Дідик. Ситуацію в місті він назвав стабільною: за дев'ять місяців року злочинів зареєстровано на дві сотні менше, ніж торік.

Начальник міського управління УМВС України в Полтавській області полковник міліції Володимир Дідик.
Статистика злочинності

Загальна кількість злочинів у Полтаві за дев'ять місяців проти минулого року справді дещо знизилася, їх зареєстровано 2663 (торік було 2867). На жаль, не розкритими досі залишаються 767 злочинів. Проте за цей період розкрито 967 злочинів, скоєних у попередні роки.

Спостерігається спад тяжких злочинів, зокрема убивств (шість проти 11 минулого року, усі – розкриті), квартирних крадіжок – майже на п'ятдесят відсотків. До речі, більшість затриманих крадіїв виявилися іногородніми «гастролерами»: з Харкова, Луганська, Запоріжжя.
Щоправда, розбоїв у цьому році зареєстровано двадцять проти 15 торік. Один із них, скоєний на Новорічні свята, досі залишається не розкритим.

Із 24 викрадень вісім транспортних засобів ще не знайдено.

Зареєстровано 13 фактів завдання тяжких тілесних ушкоджень (три з них призвели до смерті потерпілих), 130 пограбувань, 1207 крадіжок приватного майна, 129 так званих економічних злочинів, 594 факти незаконного обігу наркотиків тощо.

На території міста вилучено більше зброї та наркотиків.

Стережіться шахраїв

На жаль, полтавці продовжують потерпати від дій шахраїв. З початку року в місті зареєстровано 141 випадок шахрайства, з них нерозкритим залишається 61 такий злочин.

Серед найпопулярніших видів обману залишаються: обмін «старих» грошей на «нові», «зняття порчі», телефонні шахрайства. Були випадки, коли шахраї телефонували з метою здирництва навіть із місць позбавлення волі. До речі, половину таких дзвінків вдалося відстежити і встановити особи зловмисників. Поради ж тут такі: якщо вам по телефону повідомляють про нещастя з кимось із близьких, не поспішайте переказувати гроші – спершу в будь-який спосіб перевірте це повідомлення.

Особи циганської національності часто мають особливі здібності. У понеділок на зупинці «Мотель» до студентки підійшла циганка і розповіла, що її мама тяжко хвора, але зарадити горю можна. Дівчина слухняно віддала всі свої прикраси, ноутбук і телефон. Коли отямилася, було вже пізно. По фото особу шахрайки встановили, триває слідство.

І надалі найдовірливішим прошарком залишаються пенсіонери. Тому літнім людям треба постійно повторювати, що ніякий «совбез» гроші «на дому» не обмінює, ніяких інших послуг без попередження не надає.

Готуємося до виборів

У місті 114 звичайних виборчих дільниць і двадцять особливих. Усі вони обстежені, до них максимально наближені маршрути об'їздів патрульно-постових служб, ДАІ, дільничних інспекторів, налагоджено спілкування з охороною. Коли на дільниці завезуть бюлетені, міліція чергуватиме там цілодобово. Хоча, як розповів Володимир Дідик, ще є дільниці без ґрат на вікнах, з ненадійними дверима, 18% дільниць не обладнані вогнегасниками. У зв'язку з наближенням виборів зростає навантаження на правоохоронців: дільничних, патрульно-постову службу, ДАІ.

Відповідаючи на запитання журналістів, начальник управління розповів, що багато повторних злочинів скоюється через… гуманність судової системи. Скажімо, шахрайки ромської національності, яких менше року тому затримали й «довели» справи до суду, отримали покарання від двох до шести місяців і нині вже на волі. Інший приклад: було затримано три групи (по три-чотири чоловіки) автомобільних злодіїв з Грузії, які відкривали двері автосканерами. Усі злочини розкриті, винні отримали… по шість місяців позбавлення волі, вийшли на свободу, але додому в Грузію не поїхали: там крадіжка з авто карається десятьма роками позбавлення волі, викрадення – 15 роками.

Оксана Кравченко, 22.10.2012, 15:192984
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень