21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Репетиція ЗНО: випускники, реєструйтеся!

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання
у 2013 році.

Як пояснила Людмила Акініна, заступник начальника міського управління освіти, основна мета проведення пробного ЗНО – надати можливість майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання ознайомитись із процедурою тестування. Під час пробного тестування учасники працюватимуть в умовах, що максимально відтворюють порядок проведення основної сесії.

Реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання здійснюватиметься на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти з 1 по 30 листопада 2012 року (www.zno-kharkiv.org.ua).

Сама процедура пробного ЗНО відбудеться у 2013 році 23 та 30 березня. Пробне тестування проводиться на платній основі, вартість одного оцінювання становить 89 гривень. Учень безпосередньо може побувати лише на двох пробних ЗНО.

23 березня можна скласти пробне тестування, обравши один із таких предметів: українська мова, біологія, фізика, російська мова, іноземна мова, всесвітня історія.

30 березня можна спробувати іспит з математики, історії України, хімії, географії або світової літератури.

Сподіваюся, що пробний тест стане першою вдалою сходинкою до майбутнього самостійного студентського життя.

Наталія Іванівна Саєнко, заступник директора Полтавської гімназії №6.
«Користь від пробного тестування – безперечна»

Про досвід проходження випускниками пробного незалежного оцінювання розповідає заступник директора Полтавської гімназії №6 Наталія Іванівна Саєнко.

З року в рік основне зовнішнє незалежне оцінювання проходять близько 98 відсотків наших випускників. Не складають його ті діти, хто не може за станом здоров'я, або ті, хто остаточно визначився і планує навчатися за кордоном. Таких небагато, але, скажімо, торік троє наших випускників вступили на навчання до польських вишів.

Зазвичай пробне оцінювання проходять близько шістдесяти відсотків одинадцятикласників. При цьому більшість учнів обирає один предмет. Можливо, з фінансових міркувань, адже це додаткові витрати. Можливо, через те, що учнів цікавить не стільки складність тестів, скільки спроба пройти саму процедуру. Адже зразки тестів є в інтернеті, учителі працюють за зразками минулих років і за такими схемами складають завдання для проведення самостійних і контрольних робіт. Власне, як заповнювати бланк ЗНО, діти знають і вміють. Їм більше цікаво пройти процедуру: не забути взяти з собою всі необхідні документи, розрахувати час на реєстрацію, знайти себе у списках, зайняти місце в аудиторії навчального закладу. Це важливо – не розхвилюватися, не розгубитися.

Із досвіду попередніх років учні говорять, що користь від такої «репетиції» безперечна. Вони пробують свої сили, з'ясовують, на що здатні, й одразу можуть зіставити свою роботу з правильними відповідями.

Єдиний недолік – їм щоразу дуже хочеться, аби ці тести перевірив хтось іззовні й поставив зароблену оцінку. Звісно, для цього треба залучати додатково фахівців. За багато років шкільні вчителі вже й самі можуть приблизно визначити, на який бал виконана та чи інша робота (за кількістю правильних відповідей і «ціною» завдань). Але майбутній абітурієнт хоче знати чітку оцінку в балах за своє пробне тестування.

Хоча з іншого боку в цьому є свій резон: щоб після високої оцінки на пробному тестуванні не з'явилася самовпевненість, мовляв, ось який я герой, можна й не готуватися до ЗНО. Це також логічно.

Із числа наших випускників до вишів не вступають одиниці. А із тих, хто вступає, вісімдесят відсотків навчаються на бюд­жеті.
На пробне оцінювання найчастіше випускники реєструються з української мови, математики, історії України. Дуже мало хто пробує свої сили з фізики, хімії. Та й основне ЗНО із цих предметів діти складають значно рідше.
Оксана Кравченко, 31.10.2012, 13:231145
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень