23 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Фотохроніка трьох «повелителів об’єктива»

Анатолій Кукоба з письменником і громадським діячем Іваном Драчем у музеї-садибі В.Г.Короленка.
У середу, 7 листопада, у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені М.Ярошенка відкрилася чудова виставка трьох фотомитців, творчість яких добре знайома читачам «Полтавського вісника» – Анатолія Улицького, Сергія та Іллі Назаркіних.
Віктор Янукович під час одного з візитів до Полтави.

8 листопада колишньому міському голові Полтави Анатолію Кукобі виповнилося б 64 роки, тож саме його пам'яті і присвячена фотовиставка. Її організував Фонд захисту і підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби за сприяння Управління культури виконкому Полтавської міської ради та обласного відділення Національної спілки фотохудожників України.

«Фотографічна хроніка «Полтавського віс-ника» – саме так назвали свою виставку автори, адже більшість робіт (а їх загалом вісімдесят) були свого часу опубліковані на сторінках міського тижневика. Але є на виставці й знімки, які полтавці побачать уперше.

– Звісно, це зумовлено самою специфікою газетної журналістики, – розповідає Сергій Назаркін, – адже у фоторепортажі про певну подію зазвичай використовують кілька знімків, а решта так і залишаться для архіву. Саме втративши, а потім дивом віднайшовши один із таких архівів, я і вирішив створити цю виставку. Темою її стала постать Анатолія Кукоби, його добрі для Полтави справи та яскраві моменти із життя міста. Звісно, цією виставкою хочеться ще раз нагадати про видатного полтавця, який так багато зробив для обласного центру.

Світлини фіксують найяскравіші епізоди із життя нашого міста. Тут і відкриття багатьох уже звичних для нас споруд, і візити до Полтави відомих в Україні й за її межами людей, благодійні, спортивні та духовні події (до речі, чимало знімків ще чорно-білі). А закінчується хроніка кадрами з урочистої церемонії встановлення пам'ятника на могилі Анатолія Тихоновича.

Директор Фонду захисту і підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби Анатолій Лобач поздоровив Сергія Назаркіна з новим творчим доробком, запросив полтавців відвідати цю виставку.

– Наш фонд названий на честь Анатолія Кукоби, тож ми із задоволенням підтримали ідею Сергія Назаркіна, – говорить Анатолій Миколайович. – Приміщення для виставки надано безкоштовно, і протягом десяти днів полтавці матимуть змогу вкотре згадати про славні справи нашого колишнього міського голови.
Освячення відбудованого за сприяння міської ради Свято-Успенського собору.
Виставка працюватиме до 18 листопада нинішнього року. А тим часом у залі дитячої творчості ім. Саші Путрі (галерея мистецтв) триває й виставка робіт учасників конкурсу образотворчого мистецтва «Який пам'ятник ти хочеш бачити у Полтаві?», котру теж організував Фонд захисту і підтримки талановитих дітей ім. Анатолія Кукоби. Його переможців буде названо 16 листопада, а сама виставка працюватиме до 18-го.
Відкриття футбольного сезону на стадіоні «Ворскла».
Володимир Оніщенко, 09.11.2012, 11:20882
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень