24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Олена Ромас: Студентство — час, коли потрібно приймати важливі рішення

Наближається найбільш очікуване свято всієї молоді – Міжнародний день студента, яке відзначається щороку 17 листопада. Своїми думками з цього приводу ділиться начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Ромас.

Про місто та молодь

– Полтава – молодіжне місто, – говорить Олена Миколаївна. – Усім відомо, що в ньому 24 навчальних заклади І-ІV рівнів акредитації, десять професійно-технічних. Загалом студентів, що навчаються на стаціонарі, близько 28 тисяч.

Інфраструктура Полтави створена так, що кожна молода людина може знайти собі заняття до душі. Це не лише навчальні заклади, де молодь здобуває знання, а й різноманітні клуби, спортивні секції й молодіжні організації, які дають можливість кожному реалізувати свої прагнення, свій потенціал.

Сучасна молода людина може духовно збагатитися, відвідуючи наші музеї, кінотеатри, галерею мистецтв, міський Будинок культури тощо. Для спортивного розвитку молоді в місті функціонують дитячо-юнацькі спортивні школи, фітнес-клуби, спортивні майданчики, спортзали, працюють громадські організації фізкультурно-спортивного спрямування, які культивують і розвивають олімпійські та не олімпійські види спорту.

У місті є ціла низка молодіжних організацій, де молодь може реалізувати себе у громадській, суспільно-корисній та благодійній діяльності. До речі, у нашому місті досить гарно розвинуте студентське самоврядування. Його органи успішно працюють при всіх вищих навчальних закладах. Шість років поспіль активно діє Студентська рада м.Полтави, яка є ініціатором та співорганізатором багатьох міських молодіжних проектів. Приємно, що дуже багато студентів наших полтавських вишів працюють у всеукраїнських організаціях. Серед них – Ігор Рева та Мирослава Баюн, які є членами Молодіжної ради при Кабінеті Міністрів України.

Слід відзначити, що наша молодь уміє креативно мислити: нинішнє покоління точно знає, чого хоче, і цілеспрямовано прямує до своєї мети. Молоді люди чітко ставлять перед собою конкретні цілі та роблять усе необхідне для їх досягнення.

Про допомогу молодим

– У місті діють Програми «Доступне житло», «Молодіжне житло» та «Програма іпотечного кредитування житла за пільговим кредитом», спрямовані на поліпшення та вирішення житлових питань молоді нашого міста.

У Полтаві також діє міська комплексна програма «Молодь Полтави» на 2012 – 2015 роки. Її мета – проведення цілісної молодіжної політики, створення сприятливих соціальних, економічних та організаційних передумов для подальшого гармонійного розвитку молоді, підтримка діяльності молодіжних громадських об'єднань.

Задля розвитку громадської активності молоді, її лідерського потенціалу управління у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з молодіжними студентськими лідерами започаткували та реалізовують уже четвертий рік поспіль молодіжний проект «Школа місцевого самоврядування «Лідер майбутнього».

У напрямку підготовки молоді до сімейного життя, формування позитивного іміджу сім'ї діє молодіжний проект «Полтавська школа молодої сім'ї», відвідуючи який, юнаки та дівчата мають змогу ознайомитися з особливостями подружнього життя, психологією чоловіка й жінки, юридично-правовими аспектами утворення сучасної сім'ї тощо.

У місті також функціонує Полтавський обласний молодіжний центр праці, робота якого спрямована на вирішення питання зайнятості молоді.

Крім вищезазначеного, з метою визначення та нагородження найкращих представників із числа молоді Полтави управління започаткувало проведення церемонії нагородження «Молодь року-2012». У цьогорічному конкурсі враховують здобутки у громадському, культурному, науковому, навчальному, професійному житті, стимулювання іншої молоді до розвитку своїх здібностей і талантів. У 13-ти різноманітних номінаціях будуть відзначені найуспішніші молоді люди, які своєю працею й досягненнями прославили наше місто.

Про допомогу молодих

– Щодо Міжнародного дня студента, то святкування вже почалися, – розповідає Олена Ромас. – Приємно, що одним із перших у низці студентських заходів стало проведення турніру з інтелектуальних ігор «Брейн-ринг». У ньому взяли участь 15 команд з різних навчальних закладів міста.

Крім цього, уже традиційним став наш студентський благодійний бал «Допомогти так легко», який уже вшосте відбувається в нашому місті. Ця ідея підтримується і щороку розвивається. Дуже важливо, що на День студента молодь буде не лише відпочивати, а й допоможе тим, хто цього потребує. Студенти збиратимуть кошти на лікування маленького хлопчика з тяжким діагнозом. Також на балу буде оголошено ВНЗ, який стане переможцем у номінації «Благодійник року». Це чудово, що наша молодь не байдужа до проблем та негараздів людей і завжди готова прийти на допомогу.

Загалом цими днями в усіх навчальних закладах відбуватимуться різнопланові заходи: це і круглі столи з питань студентського самоврядування, молодіжні конкурси, концерти, святкові вітальні програми, вечори відпочинку.

– Хочеться побажати всім студентам успіхів і відмінних заліків!

– Напередодні Міжнародного дня студента я хочу привітати всю студентську громаду нашого міста з прийдешнім святом, – щиро посміхається Олена Миколаївна. – Адже студентські роки – найвеселіша і незабутня пора! Це час накопичення знань і досвіду, час реалізації творчих та інтелектуальних можливостей, час бадьорості та благородних вчинків. Тож, шановне студентство, зичу вам щастя, успіхів, виважених, правильних рішень. Нехай здійснюються ваші найсміливіші мрії. Шукайте та експериментуйте. Дорожіть кожною хвилиною студентського життя.
Володимир Оніщенко, 15.11.2012, 11:571335
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень