19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Творчий шлях — у більш ніж шість тисяч картин

9 листопада відбулося урочисте відкриття персональної виставки заслуженого художника України Віктора Брикульця. Ця виставка присвячена його 88-річчю, яке відомий живописець відзначатиме 23 листопада.

Віктор Михайлович сьогодні визнаний Майстер. Він – лауреат Все-української премії імені Опанаса Сластьона, почесний громадянин міста Миргород, заслужений художник України, нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня». Крім цього, за великі заслуги та особистий внесок у пропаганду творчості Карла Фаберже Віктор Михайлович був нагороджений почесним знаком «Орден Карла Фаберже». Українська православна церква відзначила заслуги майстра у сфері духовного розвитку суспільства орденом преподобного Іллі Муромця І ступеня та орденом Козацької слави.
Голова Полтавської обласної ради Івн Момут поздоровляє Віктора Брикульця.
Усього на виставці було представлено 97 робіт митця в різноманітних техніках і жанрах. Тут картини, написані протягом останніх п'ятдесяти років. Переважає портрет, адже і сам художник перш за все вважає себе портретистом, хоча багато працює і над пейзажами, натюрмортами, у жанрі іконопису, монументального мистецтва та графіки. Усього ж за все життя художник написав більше шести тисяч робіт. Особливо на виставці привертають увагу автопортрети Вік-тора Брикульця, написані в різні періоди життя, – від часів студентства до наших днів.

Автопортрет художника.
Привітати живописця зібралося чимало друзів і просто поціновувачів його творчості. Серед почесних гостей був миргородський міський голова Сергій Соломаха, відомий художник, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко та голова Полтавської обласної ради Іван Момот. Останній дуже тепло говорить про художника:

– Передусім це людина з великої букви. Це людина, яка прожила непросте життя. Талановитий майстер своєї справи, який написав тисячі картин, що розійшлися по всьому світу. Я його поважаю як людину та як неперевершеного художника.

Сам художник щиро зізнається, що для нього мистецтво – це життя:
– Це моє життя, мої роботи, наділені високою думкою. Я люблю Україну, люблю українців, оце і намагаюся зобразити у своїх роботах.
Картини Віктора Брикульця зберігаються в багатьох музеях та приватних колекціях не лише в Україні, а й за кордоном. П'ять із них входять до основного фонду Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Для більш детального знайомства з творчим доробком художника - дивіться відповідний розділ фотогалереї нашого сайту: Фотогалерея: Виставка Віктора Брикульця
Володимир Оніщенко, 15.11.2012, 12:23981
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень