19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Сама собі дизайнер: станьте прекрасною дамою з новеньким капелюшком

Ця дизайнерська річ, без сумніву, привнесе у ваш образ шарм та загадковість.Напевно, у кожного з нас удома є стара річ – пальто, дитячий плащик, зношений шерстяний светр, – яку соромно комусь подарувати чи віддати, але й викинути жаль. Якщо у вас є трохи часу та бажання, то ви власноруч можете створити з неї шедевр. Чудовий капелюшок, оригінальний та ексклюзивний, стане прекрасною обновкою, якщо ви хоч трохи вмієте тримати голку в руках. Як це зробити, розповідає полтавський дизайнер Марго Блам.

– Дуже часто ми стикаємося з ситуацією, що в магазинах нам пропонують нудні й однакові речі, схожі на шаблони, – говорить дизайнер. – З ними ми й самі перетворюємося на «штампи». Тому я пропоную зробити яскраву, дизайнерську та індивідуальну річ.

По-перше, оберіть матеріал. Можна купити невеличкий відріз драпу чи кашеміру, але дешевше вийде, якщо віднайдете вдома непотрібну одежину, з якої можна буде взяти тканину. Наприклад, драпове чи кашемірове пальто, старий шерстяний светр. Останній попередньо треба «збити»– прокрутити в пральній машинці при максимальній температурі. Тоді він зменшиться у розмірах і стане цупким. Узагалі для виготовлення капелюшка треба брати матеріали, краї котрих не витріпуватимуться і які непотрібно додатково обробляти.
Загальний вигляд капелюшка.

Далі виміряйте окружність своєї голови і поділіть отриману цифру в сантиметрах на шість (оскільки капелюшок буде складатися із шістьох клинців).

Намалюйте на картоні шаблон клинців (зразок на малюнку). Ширина – отримана вами величина, висота – 20 см. Закруглення клинців починайте після 12 см (тобто 12 см країв повинні бути рівні, потім їх звужуйте). Вирізаючи шаблон, відступіть 0,5 см від країв для швів.

Зшийте всі клинці петельним крайовим швом (так званим обметувальним). До речі, він повинен бути на лицьовій стороні капелюшка, тому робити його можна контрастною ниткою. Приміром, на чорній тканині – червоною, жовтою, блакитною, фіолетовою. Якщо боїтеся, що ваші шви будуть нерівними і зіпсують зовнішній вигляд речі, то можете зшити виріб у найближчому ательє. Основа готова.

Ось такий вигляд повинні мати клинці до капелюшка.
Аби краї капелюшка не були пласкими та не прилягали тісно до голови, створюючи ефект шолома, до них треба пришити хвилеподібний контур. Виріжте його з того ж матеріалу, що й капелюшок, але довжина повинна бути трохи більшою. Ширина – 1,5-2 см. Пришивати треба з напуском, створюючи об'єм та перманентні складки (але в міру).

Далі – найцікавіше. З підручних матеріалів (обрізів, мережив, ниток, стрічок, намистинок) створіть композицію. З контрастного драпу виріжте листочки, квітки, пелюстки та скомпонуйте їх на поверхні виробу. Композиція повинна трохи виступати за контур капелюшка (вниз), це надасть йому таємничості та неординарності.

Пришивати композицію відразу непотрібно, спочатку прикріпіть складові шпильками та приміряйте, чи личить вам. Якщо так – уперед за голку.

Тепер, виходячи на вулицю, можете не боятися, що будете в такому ж головному уборі, що й випадковий перехожий. Ви в дизайнерському наряді!

Якщо вам не все зрозуміло з наших роз'яснень, то ви можете додатково проконсультуватися з автором ідеї капелюшка. Марго Блам відповість вам по телефону (095) 026-18-89 або ж надасть допомогу, якщо завітаєте до неї в студію «Ошер» за адресою: м. Полтава, вул. Паризької Комуни, 24. (Усе це безкоштовно).
Надія Руденко, 22.11.2012, 10:003152
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень