22 квітня 2019 • № 16 (1552)
Rss  

Туберкульоз «боїться» здорових людей

Останнім часом великою проблемою всеукраїнського масштабу стала захворюваність на туберкульоз.

– Це інфекційне захворювання, – розповідає лікар-терапевт 2-ї міської клінічної лікарні Олена Власова (на фото). –
В основному інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Як і будь-яке інше інфекційне захворювання, туберкульоз атакує ослаблений організм людини.

Якщо людина здорова, правильно харчується, загартовується, дотримується нормального способу життя, не має шкідливих звичок, то туберкульоз їй не страшний. Також необхідно сказати, що вчасно проведені щеплення в дитинстві дають дуже гарний результат, адже організм потім «правильно» сприймає вторгнення патогенної палички Коха й одразу починає з нею боротися.

Якщо ж людина часто хворіє або веде нездоровий спосіб життя, то й ризик захворіти на туберкульоз зростає в рази. Звісно, дуже багато людей хворіють на туберкульоз у місцях позбавлення волі. Але там обстеження проводяться частіше. Регулярно проводять обстеження в сім’ях вагітних жінок, адже всі оточуючі повинні бути здоровими, щоб не заразити майбутню матір.

– Але й незалежно від умов життя кожний громадянин має проходити флюорографію хоча б раз на рік, – говорить Олена Олександрівна. – Від медицини залежить лише десять відсотків нашого здоров’я. Людина повинна їсти вчасно і харчуватися здоровою їжею. Також необхідно повною мірою відпочивати – для нормального відпочинку необхідно спати сім-вісім годин. Також для профілактики захворювання дуже допомагає заняття спортом.

При виявленні найменших симптомів потрібно терміново звертатися до лікаря.

– Насправді дуже важко вчасно визначити захворювання на туберкульоз, – зауважує лікарка. – Зазвичай це дуже повільний процес. Серед симптомів можна виділити довготривалу підвищену температуру тіла, кашель, пітливість, поганий апетит, млявість, сонливість та нездужання. Уже при появі цих симптомів потрібно звертатися до установ охорони здоров’я та головне – не займатися самолікуванням.
Володимир Оніщенко, 23.11.2012, 12:222021
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<березень