26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Миргороді — «зелені ринки», у Кременчуці — «індустріальні парки», а в Полтаві — потужний сміттєпереробний завод

Ці та інші проекти обговорили на засіданні круглого столу, яке відбулося 26 листопада у приміщенні облдержадміністрації. У центрі уваги була реалізація Національних проектів і розгляд проектних пропозицій від представників Полтавщини.

У числі перших увагу на засіданні приділили реалізації Національного проекту «Чисте місто», у рамках якого буде побудовано сміттєпереробний комплекс. Як зазначив Іван Олексієвець, керівник ДП «Національний проект «Чисте місто», такий завод буде унікальним в Україні, його орієнтовна вартість – близько 20 мільйонів євро, до них насамперед будуть залучені кошти інвесторів, для яких саме збираються влаштовувати конкурс, а також гроші владних структур.

Засідання круглого столу «Реалізація національних проектів у Полтавській області».
Поділився Іван Олексієвець і подробицями роботи майбутнього сміттєпереробного комплексу – за планом проекту на території Полтави має постати цілий комплекс підприємств: насамперед сюди звозитимуть абсолютно всі відходи з території міста, їх зважуватимуть, вимірюватимуть рівень радіоактивності, небезпечності для навколишнього середовища. Потім вони надходитимуть на сортувальні лінії: за даними досліджень, із полтавського сміття можна «видобути» близько 15% корисних компонентів – скло, макулатуру, брухт чорних і кольорових металів та різноманітні полімери. Ці відходи пресуватимуть і продаватимуть, а ту частину сміття, яку таким чином переробити не можна, експерти рекомендують використовувати як альтернативне паливо для цементної промисловості (Харківський цементний комбінат) або для вироблення теплової чи електричної енергії. Серед відходів для цих цілей можна використати 20 – 25%. Після цього залишається чимало органічних відходів, їх зброджуватимуть і отримуватимуть із них біогаз. Ті ж рештки, що залишаться, будуть використовувати як технічний компост. Фактично перероблятимуться не менш ніж 50% міських відходів, що зменшить навантаження на полігон, та й потраплятимуть туди безпечніші відходи.

Також говорили і про майже завершений проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», який передбачає створення обласного перинатального центру, а також Національний проект «Відкритий світ», за яким створюватимуть інформаційно-комунікаційну освітню мережу національного рівня. Її основою стануть технології радіозв'язку четвертого покоління (більш відомі як 4G). Перший етап уже почався для 12 навчальних закладів Полтавщини, там учнів і вчителів сьомих класів, які пройшли навчання за програмою Intel «Навчання для майбутнього», до кінця 2012 року забезпечать персональними комп'ютерами, а навчальні аудиторії – інтерактивними дошками.

Також залучили до участі в Національних проектах і підприємства області: так, Миргородський міськвиконком запропонував проект «Зелені ринки», у рамках якого мають створити комплекс із вирощування, переробки та реалізації екологічної сільськогосподарської продукції. Представники Кременчуцького міськвиконкому презентували проект «Індустріальні парки»: у плані – побудова індустріального парку «Центральний», який забезпечить комфортний розвиток інвестиційних проектів у місті. Також два проекти з відродження скотарства запропонували Гадяцька та Котелевська райдержадміністрації.

Останньою на порядку денному відбулася прес-конференція, на якій керівники національних проектів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Іван Леонідович Олексіївець і Володимир Соботюк зазначили: у Полтавщини є великий потенціал для участі в подібних проектах, головне – ініціатива місцевих підприємств.
Сергій Лещенко, 29.11.2012, 12:171044
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень