21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Персональна пластикова картка пацієнта — запорука зручності та конфіденційності

«Полтавський вісник» уже писав про цікаве нововведення – пластикову картку-ідентифікатор, яка зрештою має замінити звичну нам паперову медичну «книжку». Такі картки першими на Полтавщині й одними з перших в Україні почали впроваджувати у 4-ій міській клінічній лікарні Полтави. Про їх користь і зручність розповідає головний лікар цього медичного закладу Леонід Куроєдов (на фото).

– Робота з підвищення ефективності медичної допомоги та оформлення реєстру пацієнтів розпочалася вже давно, – говорить Леонід Федорович. – Ми в Полтаві створюємо корпоративну інформаційну медичну мережу. Але в нашій базі є багато двійників, адже якщо в імені чи прізвищі написати неправильно хоча б одну літеру, то вже створюється «нова» людина. Саме тому ми вирішили зробити ідентифікатор – індивідуальну пластикову картку.

Уже другий тиждень такі картки оформляють пацієнтам лікарні. Спеціальна програма «витягує» всю амбулаторну інформацію про пацієнта, а працівник лікарні її роздруковує у вигляді анкети. Людина повинна лише підтвердити цю інформацію та вписати номер паспорта чи посвідчення водія. Цей номер і буде ідентифікатором, адже є унікальним номером конкретної людини. Після оформлення картку можна відразу отримати й почати нею користуватися.

– При зверненні в реєстратуру поліклініки, – розповідає головний лікар, – медреєстратор за допомогою штрих-коду персональної медичної картки пацієнта (ідентифікатора) запише пацієнта на прийом до лікаря та автоматично відкриє доступ до інформації про стан здоров’я. На звороті картки, крім штрих-коду, є ваш унікальний номер. Зателефонувавши в лікарню і назвавши його, можна записатися на прийом до лікаря без зайвої поїздки в лікарню та великих черг до реєстратури. Після закінчення лікування персональна інформація зберігається та блокується.

До речі, інформація, яка відкривається за допомогою картки, є конфіденційною. Особисті дані кожного пацієнта захищаються Законом України «Про інформацію», а також «Про захист персональних даних». Треті особи можуть отримати доступ до неї лише згідно із Законом України.

Також є можливість виписувати рецепти за допомогою комп’ютерної програми. Лікар ставить певний діагноз, а програма допомагає підібрати необхідні ліки. Після цього лікар роздруковує рецепт і ставить свій підпис. У майбутньому планується створити загальну фармацевтичну базу та відповідну програму, яка б звела необхідність паперових рецептів до нуля. Тобто, з картки зчитуватиметься вся необхідна інформація, і фармацевт знатиме, які ліки відпустити клієнту.

У разі, якщо картку загубили, то її можна відразу й відновити, потрібно лише пройти процедуру анкетування ще раз і заплатити близько десяти гривень за нову картку.

Нині вже оформлено близько тисячі ідентифікаторів. Леонід Куроєдов говорить, що коли ця цифра перейде за п’ять тисяч, то електронна система почне працювати. Зараз відбувається лише процес поширення карток та ознайомлення пацієнтів із нововведенням.
Володимир Оніщенко, 29.11.2012, 13:162847
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень