25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Родина Пілюгіних представила свої нові роботи

Уже вдев’яте протягом нинішнього року відбувається виставка талановитої родини народних майстрів із Решетилівки – Євгена та Лариси Пілюгіних та їхніх доньок Наталії й Ольги. Про цю сім'ю, котра стала справжнім «зібранням талантів», писали не тільки полтавські видання, але й всеукраїнські газети і журнали, закордонні часописи. Минулого тижня у приміщенні Полтавської галереї мистецтв виставка творів народного мистецтва талановитої родини гостинно запросила гостей.

– Ось цей зелений гобелен, що висить між двома рушниками, ще тепленький, – жартує під час відкриття експозиції голова родини Євген Іванович. – Ми з дітьми лише вчора доробляли його в майстерні. Узагалі, я радий, що наприкінці року вдалося зробити ще одну виставку. На ній представлені найновіші наші досягнення. Це можливість підбити підсумки року, що минає. А ще – додаткова можливість побачити свої роботи збоку, оцінити їх самому.

На відкритті, із завзяттям копіюючи літачок, бігав між гостями і наймолодший з родини Пілюгіних – маленький Павлик. Він ще не ходить до школи, але вже опановує уроки народного мистецтва, яким займаються всі члени родини – дідусь Євген, бабуся Лариса, мама Оля та тітка Наталя. А для того, щоб він міг краще їх оцінити, родина влаштовує виставки Павликових малюнків у сімейній майстерні.
Євген і Лариса Пілюгіни з доньками Наталією, Ольгою та онуком Павликом.
Виставка Пілюгіних включила у себе найновіші килими, гобелени, вишиванки, рушники, іграшки та народні розписи. Творів було небагато – усього близько тридцяти. Але на кожен дивишся із бажанням мати його у себе вдома.

Помилуватися довершеними зразками народного ремесла прийшло багато гостей. Серед інших поздоровила родину і заступник міського голови Світлана Порохня. А вітати справді було з чим. Окрім того, що рік виявився плідним у творчому плані – роботи митців експонувалися у Москві, Санкт-Петербурзі, Києві, Софії (Болгарія), Бююкчекмедже (Туреччина), родина також відсвяткувала три ювілеї. Так, нинішнього року главі сімейства виповнилося 65 років, старшій доньці Наталці – 40, а молодшій Ользі – 30. Пілюгіни почули на свою адресу багато щирих слів подяки, похвали та привітань. Хоча й не вперше: усі четверо з талановитої родини – члени Національних спілок художників і майстрів народної творчості України, лауреати багатьох премій, переможці численних конкурсів тощо. Їхні твори прикрашають приміщення Адміністрації Президента, багатьох посольств.

Народна творчість, котру втілюють у життя Пілюгіни, стає все популярнішою у сучасному світі. І якщо раніше вишитий рушник чи тканий гобелен був окрасою музеїв, галерей чи бібліотек, то нині все частіше твори народного мистецтва прикрашають найсучасніші інтер’єри. Гобелен ручної роботи при правильному розташуванні та плануванні стане родзинкою не тільки класичного інтер’єру, але й барокового, кантрі, модерну чи навіть хай-тек. І це вважатиметься ознакою витонченого й аристократичного смаку.
Надія Руденко, 29.11.2012, 13:561242
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень