21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Полтавському віснику» — 110!

Заступник редактора Віталій Скобельський презентує перший номер «Полтавського вісника», який через 110 років перевидала редакція газети.
Як відомо, 14 грудня 1902 року (1-го за старим стилем) вийшов перший номер «Полтавського вісника». З нагоди цього 20 грудня у виставковій залі галереї мистецтв відбулося свято «Полтавський вісник» збирає друзів». Колектив прийшли привітати не лише ветерани редакції, представники влади, колеги з інших видань, а й численні шанувальники газети.

А почалося все з перегляду слайд-фільму про історію створення в Полтаві першої міської газети та її засновника й редактора Дмитра Іваненка, відродження «Вісника» в 1990 році, сучасні будні творчого колективу. Гостей зі святом привітала редактор газети Лариса Семеняга. Вітали колектив зі знаменною датою й секретар міськради Оксана Деркач та директор департаменту інформаційної політики ОДА Микола Перепелиця, які вручили працівникам редакції почесні грамоти й подяки обласної державної адміністрації, обласної та міської рад. Серед нагороджених і ветерани журналістики Павло Стороженко, Володимир Денисенко, Валентин Посухов. Від імені обласного відділення Національної спілки журналістів України «вісниківців» привітав заступник редактора газети «Зоря Полтавщини» Віктор Кикоть.
Благословіння на майбутнє.

Тривала творча співпраця об'єднує колектив газети з Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г.Короленка. Саме цей виш свого часу закінчувало й чимало колишніх журналістів газети. Студенти педуніверситету регулярно проходять практику на базі редакції «ПВ», а Сергій Лещенко, Володимир Оніщенко і нині поєднують навчання з роботою в газеті. Працює тут і минулорічна випускниця Надія Руденко. Тож, вітаючи колектив зі 110-річчям газети, ректор університету Микола Степаненко подякував «вісниківцям» і за таку співпрацю.

Прийшли привітати колег і перший редактор відродженого «Полтавського вісника» Олександр Кулик, директор видавничої групи «Життя і діло» Віктор Чубенко, головний редактор «Вечірньої Полтави» Володимир Марченко, головний редактор «Села полтавського» Лариса Коба.

Директор Державного архіву Полтавської області Ганна Білоус та її заступник Тарас Пустовіт до привітань «додали» й цікаві дарунки – бібліотечку своїх видань, а головне – ксерокопії кількох десятків номерів ще того, дореволюційного «Полтавського вісника». Не залишилися в боргу й ми. Адже до 110-ї річниці редакція перевидала перший номер газети від 1 грудня 1902 року, якого, на жаль, не залишилося в полтавських архівах, а відшукати його вдалося лише в Державному архіві Російської Федерації в Москві. Віднині він буде і в нашому архіві. Примірники «реконструйованої» газети одержали й усі присутні.
Привітати колектив редакції прийшло чимало шанувальників газети.
Редакція нагородила також призами переможців передноворічних конкурсів на кращий тост, кращу бувальщину на краще смс-повідомлення.

А тим часом гостей «запалювали» гурт «Краяни» та заслужений артист України Валерій Соколик. Свої творчі вітання адресували присутнім і фольклорний хор «Полтавські пісняри» під керівництвом Дмитра Топтуна, ансамбль бального танцю «Фестиваль» (керівник Юрій Бондар).
Павло Долинський, 27.12.2012, 13:591238
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень