19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Святковий «лікнеп»

Східний і західний гороскопи: у чому різниця?

І справді, більшість із нас, полюбляючи заглиблюватися в різні гороскопи (особливо напередодні кожного Нового року), часто не розуміє, який зміст несуть у собі східний і західний астрологічні календарі й чим вони відрізняються. А справа – у несхожості культур Сходу і Заходу. Якщо західна людина націлена більше на дію, на реалізацію в соціумі, прагне долати всі бар'єри на життєвому шляху і підпорядковувати обставини своїй волі, то на Сході заглиблюються у філософську сторону буття: людина, так би мовити, пливе за течією, змінює себе духовно, не намагаючись «пригнути під себе» світ.

Тож наскрізь прагматичний Захід і в трактуванні гороскопів спирається на точні розрахунки й вивірені схеми. Щоб, приміром, дізнатися, хто ви за західним гороскопом – Лев або Діва, достатньо знати день і місяць народження: Лев завжди вступає у свої права 23 липня і поступається місцем Діві 24 серпня тощо. Східний же гороскоп, з властивою йому тонкістю й абстрактністю мислення, йде шляхом образності й відстороненості від реальності, узявши за основу 12 символічних тварин. Отже, Новий рік за східним гороскопом настає наприкінці зими (від 21 січня по 20 лютого), конкретна дата залежить від положення Місяця – це перший молодик після 21 січня, а західний (тут астрологи не одностайні) – 1 або 15 січня.

Число «шість»: долання перешкод, прагнення досконалості

2013 пройде під числом шість (результат складання всіх цифр року), а це значить, що ми пережили переломний момент і продовжуємо прагнути досконалості. От тільки дорога до світлого майбутнього, як правило, терниста.

Якщо брати нумерологію ХХ століття і початку XXI, то можна простежити таку тенденцію: у роки, що проходять під числом шість, у нашій країні й у всьому світі відбувалися події, які не тільки самі по собі були тривожними, але і мали руйнівні наслідки.

У ці роки піднімалися повстання, відбувалися революції та замахи на керівників країн, зміщувалися уряди й розпускалися парламенти, починалися війни.

Наведемо кілька історичних прикладів:
• 1905. Страйки і повстання по всьому світу; лютнева революція в Росії.
• 1914. Початок Першої світової війни; убивство спадкоємця австрійського престолу.
• 1923. Військовий переворот вІспанії; повстання в Болгарії, Німеччині, Польщі, Австрії.
• 1932. Убивство президента Франції.
• 1941. Початок Великої Вітчизняної війни в СРСР; державний переворот в Югославії.
• 1950. У Європі розпуск парламентів, відставки кабінетів міністрів та урядів у декількох великих державах; державні перевороти.
• 1959. Відставка Мао Дзедуна й уряду Індонезії; військовий переворот у Лаосі.
• 1968. Страйкова війна у Франції; війна у В'єтнамі; вторгнення радянських військ у Чехословаччину.
• 1977. Військовий переворот у Таїланді; убивство президента Північного Ємену.
• 1986. Убивство в Стокгольмі прем'єр-міністра і загибель президента Мозамбіку; замах на чилійського диктатора Аугусто Піночета.
• 1995. Замах на Едуарда Шеварднадзе; масові теракти у Грузії.
• 2004. Теракти в Беслані, Москві, Архангельську, Воронежі, Мадриді; загибель президента Чечні Ахмата Кадирова; зміна влади в Іраку; Помаранчева революція в Україні.

Усе це свідчить, що в періоди, відповідні «шістці», події тяжіють до різкої зміни влади, і що від 2013 року так само можна чекати зміни політики і, можливо, геополітики багатьох країн. Та все ж Змія – істота мудра, тож, сподіваємося, навряд чи допустить масових заворушень, особливо в нашій країні. Скоріш за все, тиск на уряд буде не силовим, а інтелектуальним або правовим.

Щодо інших властивостей, то шістка – це число пошуку гармонії. Нам належить усвідомити себе як особистість, визначити, що первинне, а що – другорядне. І хоча шлях до гармонії, як правило, грунтується на руйнуванні старого і віджилого, через можливі біль і неприємності ми все ж прийдемо до душевного комфортного стану. А також це число – щось таємниче і невідоме. Як і сама Змія – суцільна загадка, яку під силу розгадати, задіявши езотеричні знання. У цьому зв'язку в новому році ймовірні утворення нових містичних орденів, які привернуть до себе багатьох адептів, так як «просунутим» людям уже затісно у рамках відкритих і стандартних знань.
Дуже комфортно буде діячам мистецтва: театру, літератури, живопису тощо. Побільшає меценатів, будуть створені нові благодійні фонди для підтримки розвитку культури, освіти.

Загалом 2013 рік не обіцяє бути простим, легким і радісним. Однак при цьому всі ми станемо трохи добрішими (можливо, недарма чимало людей пережили переляк з імовірного «кінця світу»?).

2013-й – рік Ворона

Дідусь Дарвін, добре не подумавши, якось прохопився, що людина, мовляв, походить від мавпи. Мабуть, його підвела деяка анатомічна подоба цих двох Божих створінь. А от чимало письменників і філософів набагато частіше порівнювали людину, приміром, із вовком, ведмедем, конем і навіть птахами: орлами, соколами, півнями. Медики ж, які давно вже Дарвіним не переймаються, стверджують, що найбільше спільного у людини... із свинею.

Якщо серйозно, то на цих питаннях дуже добре розумілися давні народи. Крізь століття вони пронесли свої знання, зокрема астрологічні, про людину, і залишили нам у спадок тотеми – священних тварин та їхніх антиподів – антитотеми. (Адже так чи інакше, до тих пір, поки ми з вами не розвиватимемося духовно, протягом життя і поведінкою, і зовнішнім виглядом нагадуватимемо ту чи іншу тварину). Крізь товщу століть наші пращури бачили й наше мабутнє в історичному масштабі. І якщо не дуже схибив відомий астролог Павло Глоба, розшифровуючи давні знання для нас, сучасників, то маємо цілий народ «нострадамусів» – давніх зороастрійців з їхнім 32-річним календарем, навдивовиж точними характеристиками як людей, так і історичних епох. (Додамо, що роки Ворона – це також 1917, 1949, 1981-й).

Історичні події, пов'язані з роками Ворона, за великим рахунком – це загострена боротьба Світла і Темряви. Рік пов'язаний з вибором, з випробуванням, майже з космічною битвою, яка втілюється тут, на Землі. У цей рік, як правило, дуже багато воєн, очищення у загальному сенсі різних «авгієвих стаєнь». Для прикладу Павло Глоба наводить такі історичні події, як взяття Бастилії, початок Французької революції, рік правління Бориса Годунова, закінчення династії Рюриковичів у Росії, Кримська війна 1853 року, 1981-й – розпал війни в Афганістані та початок Ірано-Іракської – обидві абсолютно безглузді й нічим не закінчилися. Ну і, звичайно, згадаймо Жовтневу революцію 1917 року.

Характер людей, що народилися в такий рік, досить суворий, вони нікого не щадять, непередбачувані й вельми грізні. Однак у житті гарно влаштовуються (Ворон же – птах непростий, він – між Небом і Землею). А ще люди з таким тотемом мають величезні сили, світлий розум, чудові здібності, не бажають нікому служити, живуть самі по собі й займаються тим, що їм подобається. І Ворону це дозволяють. Адже час від часу він стає майже пророком. Та ми знаємо, що «немає пророка у своїй Вітчизні», і тому Ворона, навіть поважаючі, ніколи не визнають. Та Ворону не потрібні формальності, він абсолютно на все… чхає. Дуже часто все відбувається так, як він скаже. У нього, як правило, не буває сім'ї або ж він дуже пізно одружується. Ворон – дуже охайний, незважаючи на те, що клює всякий непотріб. Однак птах дуже розбірливий і гидливий, відповідальний і незалежний (приклад – відомий фізик Нільс Бор відмовився брати участь у розробці атомної бомби).

Протистоїть Ворону його антитотем – черв'як, але не земляний, а солітер, що висмоктує всі сили із людини. Той, хто живе за програмою антитотема, має якийсь блідий, хирлявий вигляд, живе за чужий рахунок, паразитує, влазить в усі справи, страшно живучий. І якщо Ворон завжди селиться поблизу води, чистого джерела, не переносить посухи, то антитотем від останньої не потерпає.
Світлана Тренич, 03.01.2013, 11:563006
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень