23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Найкращі ялинки світу

Новий рік неможливо уявити без прикрашеної ялинки. Це дерево стало невід'ємним атрибутом цих свят, а тому вже з середини грудня святкові ялинки з'являються всюди: у квартирах, вітринах магазинів і на вулицях міст. Деякі з них настільки незвичайні, що вважаються справжніми пам'ятками. Познайомимося з ними ближче.


Щороку в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку встановлюють найзнаменитіше різдвяне дерево в США. Уперше лісову красуню встановили тут у 1931 році, і з того часу кожне Різдво і кожен Новий рік це місце все більше приваблює городян і туристів. Варто відзначити, що в нинішньому році головна ялина Америки символізує не тільки свято Різдва, але й стійкість – адже це дерево вціліло після руйнівного урагану Сенді, що обрушився на східне узбережжя Штатів торік.


Ялинка в Ріо-де-Жанейро не може похвалитися своєю автентичністю: у дерева металевий каркас, зате розміри його воістину колосальні – 85 метрів у висоту. Саме тому бразильську ялинку внесли до Книги рекордів Гіннеса як найбільш високе різдвяне дерево у світі. Для того щоб ялинка з Ріо показала себе у всій красі, знадобилося понад три мільйони лампочок, з'єднаних у гірлянду завдовжки... 105 кілометрів. Не дивно, що подивитися на таке диво зібралося понад 100 тисяч чоловік.


Для проведення різдвяних торжеств владі Лондона не доводиться ламати голову над тим, де дістати підходящу ялинку. У британську столицю різдвяне дерево ось уже 65 років поспіль привозять з Осло. Так Норвегія дякує Великобританії за допомогу під час Другої світової війни. У цьому році 65-футова ялина на Трафальгарській площі радує жителів і гостей британської столиці вже з 6 грудня.


Різдвяна ялинка в Сіднеї, звичайно, менша за свою бразильську сестру, проте все одно може претендувати на звання однієї з найбільших у світі. Аби її встановити, знадобилися зусилля дюжини працівників і вісім робочих днів. У цьому році різдвяну ялинку в Сіднеї прикрашають 58000 вогників, 90 білих куль і понад 150 зірок.


Французи підійшли до вибору головної ялинки країни досить екстравагантно. Утім, привід зобов'язує, адже цей Новий рік у Парижі незвичайний – куполу знаменитої «Гелері Лафайєт» виповнюється сто років. З цього приводу в центрі універмагу встановили шикарну ялинку від Swarovski, яку прикрасили, зрозуміло, кристалами знаменитої фірми.


До кращих ялинок світу потрапила й столична красуня заввишки 34,8 м, установлена на Майдані Незалежності в Києві. Від своїх попередниць вона відрізняється формою, кольоровою гаммою, ілюмінаційним оформленням з ефектом «падаючого світла», дизайном світлодіодних іграшок та піксельною верхівкою з ефектом 3D.
Сергій Лещенко, 03.01.2013, 14:233498
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень