21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Як відновити нервові клітини?

Для того щоб відновити нервові клітини, потрібно небагато: постійно задіювати якомога більше ділянок головного мозку. У цьому допоможуть нехитрі вправи, що в комплексі дістали назву нейробіка – аеробіка для мозку.

Нейробіка – просто і з задоволенням

Якщо розглядати з граматичної точки зору, «нейробіка» – це складне слово з двох частин: «нейро» (нейронами, якщо пам'ятаєте, називаються нервові клітини і клітини мозку) й «обіка» (за аналогією з аеробікою, що означає рух, гімнастику). Тобто, виконуючи вправи, що відносяться до розряду нейробічних, ви приводите в рух (причому доволі енергійний) свої клітини, зокрема й мозкові. Ви здивуєтеся, коли зрозумієте, наскільки прості ці вправи, і що для активізації мозку потрібно зовсім небагато.

Змініть свій ранок

Ритуал вранішнього пробудження в кожного свій. Як правило, він розписаний похвилинно, а іноді й посекундно. Ось ви встаєте, проводите вранішні процедури, готуєте сніданок, одягаєтеся, проводжаєте на роботу (у школу, дитсадок) інших членів родини… І так щодня. Здається, ви і з заплющеними очима зможете зробити всі ці щоденні справи. А якщо спробувати й насправді заплющити очі, наприклад, одягаючи костюм? Чи піти далі – вибрати з заплющеними очима гардероб, покладаючись лише на відчуття? А ваш мозок раптом активізується: дуже вже незвичними здадуться йому ваші завдання, але виконувати їх усе ж треба. От клітини й заворушаться, почнуть діяти.

І ви не зупиняйтеся на першому етапі. Спробуйте із заплющеними очима почистити зуби (зрозуміло, що шукати щітку й тюбик з пастою для цього теж потрібно наосліп). Потім замість звичної вранішньої кави й тостів поставте на стіл чашки з ароматним трав'яним чаєм, поснідайте не традиційними бутербродами, а наприклад, вівсяним печивом – і смачно, і корисно.

Ідіть на роботу новим маршрутом

Частіше за все маршрут на роботу й назад знайомий до найменших дрібниць. Можна, звичайно, з метою активізації мозкових клітин спробувати пройти частину шляху із закритими очима, але це не буде безпечно для вас та оточуючих. Тому на вулиці краще виконувати такі вправи, що змусять вас звернути увагу на життя навколо. Ви знаєте, скільки кроків від вашого будинку до автобусної зупинки чи автостоянки? А яка вивіска навпроти вашого улюбленого супермаркету? Зверніть увагу на ці дрібниці – і перший етап нейробіки для вулиці ви вже подолали.

Відмовтеся від своїх звичок

А тепер саме час здивувати колег. Не поспішайте в обідню перерву бігти в курилку. Дістаньте з ящика свого стола карамельки і посмокчіть їх замість звичної сигарети. Нехай оточуючі поламають голову, що ж з вами сталося, а ви, відмовившись від традиційної чашки кави, продовжуйте займатися ней­робікою – паралельно з роботою.

Наведіть у себе на столі порядок. Не такий, як заведено, а теж незвичайний: нехай кожна річ займе нове, незвичне для неї місце. Ясна річ, це розташування потрібно запам'ятати, тим самим укотре напружуючи свої бідні мізки. Активізуйте їхню роботу, поставивши на столі контейнер з ароматичним маслом. У Японії, наприклад, вважають, що мускат і кориця збільшують продуктивність праці, а мандарин і лимон бадьорять. Якщо дозволяє профіль роботи, принесіть в офіс плеєр і слухайте записи різних звуків: морського прибою, спів лісових птахів. Або просто відчиніть вікно – у ваш звичний простір увірвуться різноманітні звуки й шуми. Не хвилюйтеся, нервовим клітинам такі потрясіння й навантаження тільки на користь – чим більше вони активні, тим довше зберігають свою працездатність.

Читайте вголос

Коли ви востаннє дозволяли собі таку розкіш? Тим більше, що для мозку така діяльність дуже корисна: під час читання вголос активізується стільки ділянок кори головного мозку, скільки ніколи не працює, якщо людина читає «про себе». Задійте в цей процес і членів родини. Можна навіть перетворити читання газет чи журналів ким-небудь одним для всіх інших у прекрасну сімейну традицію.

Хтось із вас прочитає вголос статтю, а затим ви зможете її обговорити. Плюсів, як бачите, багато: тут і спілкування, і навантаження для нервових клітин, і колективне (точніше – сімейне) проведення часу.

Займайтеся інтимом по-новому

Для тих, хто займається нейробікою, інтим – просто невичерпне джерело натхнення. Під час інтиму працюють усі органи відчуттів, потрібно тільки вміло їх направляти – для досягнення більшого ефекту. Включіть фантазію, змусьте свій мозок попрацювати. Приємна розслаблююча музика, легка вечеря, романтична обстановка, ніжні дотики – усе це налаштовує на отримання насолоди і змушує тремтіти абсолютно всі клітинки тіла. І вже тут мозкові ніколи відпочивати – стільки нових відчуттів, що необхідно опрацювати! От вам і науковий привід урізноманітнити інтимне життя.

Насолоджуйтеся життям

Не бійтеся своїх нових почуттів і відчуттів. Якщо ваше життя проходить відносно спокійно, вирушайте підкорювати гірські річки. Якщо ж у повсякденному побуті ви стомилися від шаленого ритму й постійної напруги, виділіть тиждень і влаштуйте собі «свято нічогонероблення». Можна, наприклад, поїхати на дачу. До речі, це ще одне джерело нейробічних вправ. Праця на землі, догляд за деревами та квітами, прополювання моркви чудово вписуються в систему нейробіки.
Оксана Ханас, 10.01.2013, 14:023311
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень