23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Коктейль «з вогником» довів дівчину до могили

У перший день нового року в Полтаві померла 19-річна жителька Гребінки Вікторія Хоменко. Причиною загибелі дівчини стали опіки дихальних шляхів, які вона дістала, випивши в нічному клубі свого міста коктейль «Самбука».

21 грудня Вікторія прийшла в розважальний заклад із друзями. Компанія проводила час весело, були конкурси й розваги. Коли ведучий оголосив змагання, хто швидше з'їсть банан, вона зголосилася однією з перших. Дівчина перемогла, і за це їй дістався приз – коктейль за рахунок закладу. Вона підійшла до барної стійки й випила палаючу суміш.

Очевидці кажуть: на те, що напій горів, дівчина не звернула особливої уваги. Зробивши кілька ковтків, Вікторія швидко вибігла на вулицю. Там їй стало гірше, колір обличчя почав змінюватися, усередині все пекло. Перелякані друзі викликали «швидку», і дівчину відвезли в районну лікарню. Місцеві медики зробили все можливе, але обпечені легені не працювали, тому дівчину було вирішено відправити до Полтави, в обласну клінічну лікарню. Зусилля лікарів і тут виявилися марними, дівчина померла від серцевої недостатності, викликаної пневмонією.

Після інциденту нічний клуб у Гребінці опечатали. Відкрите кримінальне провадження за фактом завдання тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілої.

– За поданням міліції кафе закрили 26 грудня, – говорить Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України у Полтавській області. – До речі, його вже влітку зачиняли за вимогою правоохоронних органів як кримінально неблагополучне місце. Але власники потім перереєстрували заклад на іншу особу й відкрили знову. Загалом у нього слава по місту недобра, там постійно були якісь проблеми, не дотримувалися режиму роботи тощо.

Хто винен у смерті дівчини, установить слідство. Зараз проходить опитування очевидців та працівників закладу.

Вікторію поховали у Гребінці поряд з могилами батька й матері. У неї залишився старший брат.

Гарячі коктейлі треба вживати під наглядом бармена

Чи міг насправді досить популярний серед молоді коктейль довести до могили, ми запитали у професійного полтавського бармена Максима Лесича.
– Я не вважаю, що саме самбука могла стати причиною смерті. Самбука – це анісова настоянка. Її часто додають як складову в різні коктейлі, – пояснює фахівець. – Інше питання, як саме дівчина випила його. За правилами, коктейль «Самбука» перед уживанням підігрівають, підпаливши суміш на 10-15 секунд. Після цього бармен має її загасити, тільки тоді треба пити. Якщо коктейль перегріти, людина може дістати опіки гортані й дихальних шляхів. Обпектися можна, і випивши коктейль, що горить. Тому я раджу не обізнаним з тонкощами вживання гарячих і палаючих коктейлів не пити їх або спочатку пройти інструктаж. Сам не раз був свідком, коли люди обпікали руки й губи через незнання особливостей розпиття того чи іншого напою. Наприклад, коктейль «Хіросіма» п'ють підпаленим, різко втягуючи його через трубочку. Новачки ж часто випивають цей шот просто зі стопки. Зрозуміло, що без опіків тут не минеться.
На переконання Максима, бармен має контролювати процес уживання коктейлю від самого початку і до кінця. Тобто він сам підпалює, гасить, подає клієнтові, а не так, що підпалив і пішов собі.

Коктейлів «із вогником» категорично не можна вживати, якщо перед цим уже випили вина, горілки чи пива. Це загрожує дуже сильним сп'янінням. Пити «Самбуку», «Хіросіму» чи «Б-52», коктейлі, що підпалюються перед уживанням, слід у тверезому стані.
Оксана Ханас, 10.01.2013, 15:273013
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень