24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Україна — соборна

Одразу дві дати – День соборності та свободи України і 95-ту річницю від дня підписання Четвертого Універсалу, який проголосив Українську Народну Республіку незалежною державою, відзначали 22 січня. У Полтаві з нагоди цих свят теж відбулися урочисті заходи.

На традиційне покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку цього року, незважаючи на дощову погоду, зібралося багато людей: серед них – представники громадськості й духовенства, учні, студенти, небайдужі до ідей незалежної України. Були на заході секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко, заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко та заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Говорили на урочистостях і про важливість знань про визначну віху в історії нашої держави. На цьому наголосила й Оксана Деркач:
Одразу дві дати – День соборності та свободи України і 95-ту річницю від дня підписання Четвертого Універсалу, який проголосив Українську Народну Республіку незалежною державою, відзначали 22 січня. У Полтаві з нагоди цих свят теж відбулися урочисті заход

– День соборності – це символ об'єднання нашої країни. Потрібно, щоб діти пам'ятали про цю дату. Я сама переконуюсь у тому, що багато полтавців мало знають про неї. Тому раджу всім знайти час і прочитати в книзі або інтернеті про День соборності України.

Також цього дня в Полтавському краєзнавчому музеї провели для школярів годину спілкування на історичну тему. Розповідали тут про важливу для всієї країни дату – 95-ту річницю від дня підписання Четвертого Універсалу Української Центральної Ради і День соборності. Учням показали фільм, а також обговорювали теми, які їх цікавили. Такий захід для полтавських школярів проводять удруге, і, як зазначають працівники музею, він має стати традиційним.

Святкові заходи на честь Дня соборності України відбулися і в Полтавському академічному музично-драматичному театрі ім.М.В.Гоголя. Їх відкрив перший заступник голови ОДА Віктор Животенко. Після цього гості переглянули лайт-оперу «Легенда про Тараса».
Сергій Лещенко, 24.01.2013, 13:31862
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень