19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Є перша сотня!

У Полтавському обласному перинатальному центрі цими днями народилося соте немовля.

Бути мамою – найскладніша робота у світі. Втомлена, але щаслива Тетяна з усією ніжністю зігріває теплом рук одного зі своїх новонароджених малюків.
У рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» 27 грудня 2012 року було відкрито Полтавський обласний перинатальний центр ІІІ рівня, створений на базі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, 17-А. Загальна вартість об'єкта реконструкції становить 68 млн грн, із них на придбання медичного та технічного обладнання було виділено з державного та обласного бюджетів майже 13 млн грн та понад 4 млн грн – із ВБО «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива».

Перинатальний центр було створено в дуже короткий термін – менш ніж за шість місяців, абсолютно всі працювали на випередження терміну будівництва. Нині кількість працюючих у закладі становить 347 осіб, але штат працівників постійно збільшується. Центр оснащено новітнім обладнанням, для якого необхідні спеціально підготовлені кадри та молоді фахівці, тому було створено Навчально-практичний центр, де вже почали вчитися студенти Української медичної стоматологічної академії, Полтавського базового медичного коледжу.

З приводу народження перших ста немовлят у Полтавському обласному перинатальному центрі 18 січня відбулася прес-конференція, у якій узяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль, директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» В'ячеслав Ждан, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім.М.В.Скліфосовського Євген Скалянський, заступник головного лікаря з акушерства та гінекології, керівник обласного перинатального центру Вікторія Ващенко, завіду­ючий кафедрою післядипломної освіти лікарів акушерів-гінекологів ВДНЗУ «УМСА» Володимр Ліхачов, декан педіатричного факультету ВДНЗУ «УМСА» Валерій Похилько.

Як зазначалася на прес-кон­ференції, у перинатальному центрі перебувають жінки з високою групою ризику, а при виникненні несприятливих медичних ситуацій матір та немовля нікуди не транспортують, а саме тут, завдяки новому обладнанню, надають необхідну допомогу. У цьому впевнилася і Тетяна Шарпило з Полтави, мати двійні. Одне з її немовлят і стало сотим, народженим у центрі. Вагітна потребувала неухильного медичного спостереження, бо двійня в утробі матері розвивалася асиметрично, тому жінку направили до перинатального центру, де на 33 тижні вагітності за допомогою кесаревого розтину вона народила двох чудових хлопчиків.

Загалом же з дня відкриття центру станом на 23 січня 2013 року в ньому вже побачили світ 109 немовлят. Керівники центру розповідають, що заклад співпрацює з американськими медичними закладами, полтавські спеціалісти набувають досвіду, уся апаратура вже використовується в повному обсязі, але зупинятися на досягнутому не збираються. Тенденція, яка народилася в цьому медичному закладі, набиратиме обертів – її візьмуть на озброєння і в інших медичних установах. Також варто наголосити, що в роботу закладу залучені всі спеціалісти Полтавської обласної лікарні. Тут створено безпечні умови для немовляти й матері, усі кімнати обладнані для їхнього сумісного перебування, і все це завдяки національному проекту «Нове життя».
Інна Діхтенко, 24.01.2013, 14:152931
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень