27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

За його картинами можна вивчати історію Полтави

У Художньому салоні відкрилася персональна виставка члена НСХУ Віктора Трохимця-Милютіна, присвячена його подвійному ювілею – 80-річчю від дня народження та 60-річчю творчої діяльності.

Вітаючи видатного митця пензля, Юрій Самойленко, голова обласної організації НСХУ, наголосив: «Віктор Олександрович – художник і особистість. Саме на його очах відбувалося історичне становлення спілки, і він був безпосереднім учасником цього процесу».

Валерій Пархоменко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації, вручаючи почесну грамоту ювілярові, зазначив: «Певне, й велика виставкова зала не вмістила всіх друзів, сподвижників, прихильників таланту патріота Полтави й України». Валерій Олексійович зазначив, що всі пропозиції Віктора Трохимця-Милютіна будуть підтримані керівництвом Полтавської ОДА.

Ювіляра привітав і заслужений художник України Микола Підгорний.

Слід додати, В.Трохимець-Милютін став хрещеним батьком на ниві малярства багатьом відомим нині митцям – зокрема заслуженому художнику України Івану Новобранцю, котрий не лише розповів про історію знайомства з ювіляром та його підтримку, а ще й заспівав дві українські народні пісні. А член НСХУ Микола Посполітак навіть вірш написав до свята, де є такі рядки:
Море – в профіль, море – в фас.
Ти малюєш це для нас!

Розчулив ювіляра і подарунок від «Полтавського вісника», який вручила журналістка Лідія Черпакова. Це кілька примірників минулого номера газети, в якому було надруковане інтерв'ю з Трохимцем-Милютіним.

…78 робіт автора представлені у двох виставкових залах обласної організації НСХУ на вулиці Жовтневій – це пейзажі, марини і натюрморти (живопис і пастель). До речі, саме Віктор Олександрович першим у нашому краї в далекі 50-ті роки минулого століття розпочав працювати у техніці пастелі, першим створював монументальні роботи, а ще був головним художником міста на громадських засадах. В.Трохимець-Милютін, людина яскравого таланту, і все найкрасивіше й найпозитивніше, що є в нашому житті, – нероздільні, бо цей митець красивий зовнішньо і духовно. У його душі палає жар натхнення. Він – дуже добра і щедра людина, закохана в життя і людей, і це відчувають поціновувачі високого мистецтва не лише Полтави й України, а й Росії, Болгарії, Польщі, США – всюди, де на виставках побували роботи титана живопису нашого краю. Він не копіює природу, а створює сюжети, де співає його душа. І друзі, і колеги у своїх виступах наголошували, що це один із тих небагатьох художників, за творами якого можна вивчати історію Полтави.

А на завершення презентації заслужений артист України Микола Дудник від усього колективу Полтавського академічного музично-драматичного театру ім.М.Гоголя поздоровив ювіляра і подарував три пісні.

Оксана Кравченко
Павєл Москалюк, 24.01.2013, 16:17973
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень