19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Світова палітра на фотографіях архітектора

У Полтаві відкрилася фотовиставка «Сепія» відомого українського архітектора Юрія Пісковського. Експозиція розмістилася на третьому поверсі ДП «Державного проектного інституту містобудування «Міськбудпроект».
Юрій Пісковський (зліва) з головою обласної організації Національної спілки архітекторів України Миколою Карюком.

Виставка стала результатом дванадцятирічної мандрівки країнами світу, із яких автор привіз сотні фотографій. За родом своєї діяльності Юрію Івановичу доводилося бувати в закордонних відрядженнях, у які незмінно брав із собою фотоапарат. На світлинах автор фіксував не лише архітектурні пам'ятки різних часів і народів та об'єкти природи, а й різні дрібнички, здавалося б, непомітні на перший погляд.
Сьогодні мільйони наших співвітчизників отримали можливість побувати в далекому світі під назвою «закордон» без комсомольських путівок і принижень. Але, ставши доступнішим і ближчим, західний світ дещо втратив для них свою привабливість. Може, тому, що він перестав бути мрією?

Проте коли споглядаєш виставку «Сепія», розумієш, що все можна зробити красиво й зуміти його подати.

«Я хотів би, щоб ви через мою виставку відчули причетність до тих місць, які побачите на фото», – зазначив Юрій Пісковський. Назву «Сепія» автор пояснив тим, що сепія – це колір землі (відтінок коричневого кольору), а земля дає людині все найпрекрасніше на планеті. Сепію у вирішенні своїх робіт Юрій Іванович обрав невипадково:
– Колір на фотографії може дуже часто завадити, а от монохромне зображення допомагає побачити деталі.

На виставці, яку автор готував три роки, представлені 150 знімків. Більшість з них розміщені в рамках 55 х 55 см (число Фібоначчі, або «золотий перетин»), що дає змогу гармонійно і м'яко сприймати експозицію.

Митець розповів, що багато цих фотографій вимагали чималої витримки від нього. Туристи часто купчаться біля історичних будівель, щоб сфотографувати пам'ятку без людей; доводилося вичікувати момент, через що часто відставав від групи.

На запитання про улюблений фотознімок із представлених на виставці або з тих, що залишилися вдома, автор відповів: «Це так само, якби в батьків запитали, яка з багатьох їхніх дітей улюблена дитина. Про кожну із цих фотографій я можу багато розповісти. Вони – результати численних мандрівок».


Експозиція в Полтаві стала ювілейною – десятою, куди Юрій Пісковський завітав із персональною виставкою на запрошення обласної організації Національної спілки архітекторів України. До цього роботи побували в Києві, Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Житомирі, Рівному, Хмельницькому, Черкасах, Кіровограді. Споглядатимуть перлини світової архітектури полтавці протягом місяця.
Володимир Сулименко, 24.01.2013, 16:31865
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень