25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавські лісівники звітували про роботу

Минулої п’ятниці, 25 січня, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко (на фото) провів прес-конференцію, темою якої стали підсумки роботи управління минулого року і плани на нинішній.

Серед основних позитивних моментів за звітний період начальник управління відзначив роботу з охорони лісів від пожеж.

– Підсумки пожежонебезпечного періоду за 2012 рік засвідчили високий рівень організації роботи державної лісової охорони Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства щодо збереження лісових масивів від пожеж, – зазначив Юрій Тараненко. – Нам удалося вберегти ліс від великих пожеж і знизити їх кількість до мінімуму. Торік на Полтавщині виникло 24 загоряння на площі 4,8 га, тоді як, наприклад, ще десять років тому ця цифра становила 157.

Крім того, лісгоспи області придбали п’ять камер відео­спостереження. Оновлення ма­те­ріально-технічної бази лісогосподарських підприємств сприяє ефективній боротьбі з пожежами. Завдяки підтримці голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця, у лісівників Полтавщини поповнилася лісопожежна техніка. Уже з початку 2012 року в Кременчуцький та Новосанжарський лісгоспи було передано два нових пожежних модулі. Загалом у лісгоспах області вже є чотири таких модулі, а також 36 пожежних авто та два катери.

Для розвитку транспортної мережі обласні лісгоспи побудували за власні кошти 8,76 км доріг лісогосподарського призна­чення з твердим покриттям. Капітально відремонтовано 12,1 км існуючих лісогосподарських доріг. У 2013 році будівництво та реконструкція лісових доріг триватиме, планується побудувати ще 31,2 км доріг.

Лісівники провели значну роботу із забезпечення населення ялинками у передноворічний сезон. У 2012 році лісогосподарські підприємства області реалізували 132 тисячі хвойних красунь, тим самим задовольнивши попит усіх бажаючих.

Нинішнього року лісогосподарські підприємства Полтавсь­кого ОУЛМГ планують посадити 1910 га лісу, з них 1000 га – нових захисних насаджень.

Нині одним з найактуальніших питань для лісівників залишається перехід на електронний облік деревини, що дасть можливість чітко простежити рух кожного деревця до споживача.

– Сьогодні всі лісогосподарські підприємства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства працюють з допомогою електронного обліку деревини, – говорить Юрій Тараненко. – Під час лісозаготівель усі дерева будуть оснащені бирками, що мають штрих-код. Завдяки внесенню інформації з бирки до мобільного електронного терміналу по кожній колоді буде фіксуватися ділянка, на якій деревина була заготовлена, та інша інформація. А тому запровадження електронного обліку остаточно унеможливить обіг ялинок, отриманих злочинним шляхом.

Основні завдання і заходи, що стоять перед лісівниками у поточному році, спрямовані на забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціо­нального використання та відтворення лісів, ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних, економічних і лісорослинних умов, породного складу лісів та їхнього цільового призначення, збільшення площі лісів і створення умов для досягнення оптимальних показників рівня лісистості.
Володимир Оніщенко, 31.01.2013, 13:143056
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень