27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Життя, віддане людям

За все трудове життя у Ніни Фастівець (у дівоцтві – Рудковської) тільки одна посада – фельдшер Крутобалківського фельдшерсь­ко-акушерського пункту. Навесні 1977 року випускниця Полтавського медучилища за направленням приїхала у село Крута Балка Новосанжарського району, пов’язавши з ним свою долю. Тут вийшла заміж, народила доньку, здобула безмежну повагу серед односельців як людина й медичний працівник.

Перші десять років узагалі працювала одна, обслуговуючи майже півтори тисячі жителів Крутої Балки. І тільки ще через десять років у штат додали терапевта. У результаті чергової реорганізації медичної галузі сільська амбулаторія сімейної медицини кілька років тому знову стала ФАПом, а Ніна Іванівна – єдиною людиною, яка, без перебільшення, стоїть на сторожі здоров’я і життя жителів Крутої Балки та Вільного Степу, а це близько тисячі осіб.

Мабуть, не кожен чоловік витримає таке навантаження, яке випадає на плечі цієї жінки: прийом у ФАПі, виклики до хворих додому, ін’єкції, 10-12 приписаних лікарями крапельниць. Більшість із них вона ставить пацієнтам удома і в цей час має бути поруч. Хоча крапельниці – це маніпуляції денного стаціонару, якого у Крутобалківському ФАПі немає.

А буває й таке, що навіть уночі по кілька викликів! Тільки повернеться з одного, не встигне задрімати – черговий тривожний дзвінок, нерідко відвозить сільською швидкою допомогою на госпіталізацію в Новосанжарську ЦРЛ.

Ніна Фастівець завжди уважна до відвідувачів.
Останні п’ять років Ніна Іванівна жодного разу навіть у відпустці не була з тієї ж причини: односельці потребують її допомоги щодня, щогодинно. Навіть хворіти вона не має права.

Ніна Фастівець має вищу категорію фельдшера й вищу категорію медсестри загальної практики сімейної медицини. Вона швидко й безпомилково встановлює діагнози й не один десяток людей витягла, як кажуть, із того світу.

Чотири рази мало не розпрощався з життям Євген Болтуков, і чотири рази його рятувала Ніна Іванівна, а одного разу навіть у стані клінічної смерті доставила в реанімацію районної лікарні. Між ребрами під серцем у Лідії Хоменко застрягла голка, жінку направляли на операцію, а фельдшер витягла її без хірургічного втручання. Торік навесні з поля привезли непритомну Марію П’ятак, і Ніна Іванівна відволодала жінку. Урятувала й курсанта суворовського училища Віталія Решітника, котрий приїхав у село на канікули: визначила, що у того напад апендициту, й одразу ж відвезла на операцію в ЦРЛ. І таких випадків дитячого апендициту було у практиці Ніни Фастівець чимало, за що їй безмежно вдячні батьки.

Багато разів і мене рятувала Ніна Іванівна, приїжджаючи й удень, і ввечері, і серед ночі. Мабуть, немає такої сім’ї в нашому селі, де б не були вдячні нашій фельдшерці. До того ж вона рятує життя навіть тих, кого не знає, бо 45 разів здавала кров, за що має відзнаку «Почесний донор України».

А як настає весна, то, крім лікувально-профілактичної роботи, викликів додому й нинішнього об’єму ведення документації, їй треба разом із санітаркою та водієм «швидкої» побілити й пофарбувати ФАП, вирубати кущі й прибрати майже півгектарну територію.

Ніна Іванівна шкодує, що за такою тяжкою працею не додавала уваги й тепла своїй доньці.

1 лютого Ніні Фастівець виповнюється 55 років. Від імені жителів Крутої Балки та Вільного Степу хочеться щиро подякувати їй за щоденний громадянський подвиг, за життя, віддане людям.

Ліна Остапченко
Павєл Москалюк, 31.01.2013, 13:171051
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень