21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Клубу «Квітень» — 15 років

Минулої суботи, 26 січня, свою 15-ту річницю відзначила громадська організація «Клуб «Квітень», одна з перших серед подібних у Полтаві, які допомагають людям, котрі страждають від залежностей, зокрема алкогольної та наркотичної. Діяльність цього клубу заснована на принципі самодопомоги, коли залежні люди самі створюють середовище, що лікує.

Історія груп самодопомоги у Полтаві розпочалася у квітні (це одна з причин, чому клуб має саме таку назву) 1996 року – тоді ентузіасти, що входили до цих груп, допомагали алкозалежним. Згодом виникла ідея створити організації, які б допомагали людям і з іншими залежностями. У той час такі організації були поширеними у Польщі, причому саме у формі клубної форми роботи. І от у 1998 році і в Полтаві зареєстрували подібний клуб.

Засідання клубу завжди відбуваються у дружній атмосфері.
– Головне у роботі нашого клубу – бажання стати тверезим і активно працювати над цим, – говорить Євген Анічін, голова правління громадської організації «Клуб «Квітень». – Ми збираємо літні табори, проводимо семінари, різні акції, наші активісти виступають перед школярами та студентами, організовують футбольні турніри та інші спортивні заходи. Крім цього, проводимо зустрічі з психологами, які словом і розумінням проблеми підтримують друзів на нелегкому шляху позбавлення від залежності.

Говорячи про найбільші успіхи організації за час її існування, Євген Миколайович зазначає, що головний успіх – у допомозі людям. «Якщо бодай одна людина позбавиться залежності, то це і є велика перемога», – говорить він. Серед інших досягнень голова організації виокремлює і заснування стаціонарного центру ресоціалізації, а також щорічні сходження на Говерлу. Та й узагалі роботу клубу Євген Анічін вважає грандіозним досягненням, адже на першому місці завжди була і є допомога людям.

За час існування організації багато людей змогли повернутися до нормального життя. Серед них – і ті, що не повертаються до згубних звичок уже понад півтора десятиліття. Досвід роботи доводить, що алкоголізм і наркоманія виліковні.

Сам захід пройшов у теплій, товариській атмосфері та у неформальній обстановці. Тут зустрілися близько сорока «випускників» цієї організації. Приємне спілкування, спогади про гарні моменти життя, можливість поділитися своїм досвідом та перейняти інший – усе це відбувалося під час чудового обіду. Крім цього, підсумували роботу та згадали про найприємніші моменти за час існування цієї насправді потрібної організації.
Володимир Оніщенко, 31.01.2013, 13:553035
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень