18 червня 2019 • № 24 (1560)

У протистоянні лідерів — нічия, а вболівальники — у виграші

Потрійний блок від «Фаворита»: Віталій Осадца (№2), Юрій Паласюк (№9), Станіслав Корнієнко (№4).
У спорткомплексі Полтавського заводу медичного скла відбулися центральні матчі дев'ятого туру чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд Суперліги. Лубенський «Фаворит», який посідав другу сходинку турнірної таблиці, приймав лідера – «Кримсоду» з Красноперекопська. Обидва матчі викликали неабиякий інтерес з боку вболівальників, які вщерть заповнили трибуни. До честі гравців, вони виправдали сподівання і показали волейбол найвищого ґатунку. Свій перший офіційний матч на посаді головного тренера «Фаворита» провів полтавець Руслан Рубан, і, забігаючи наперед, можна сказати, що дебют молодого фахівця вдався.

Перший матч: «Фаворит» – «Кримсода» – 3:2 (25:18, 25:27, 25:20, 21:25, 15:6)

Із перших хвилин зустрічі господарі дали зрозуміти досвідченому супернику, що вони серйозно налаштовані на перемогу. «Фаворит» легко виграє першу партію, у другій, доклавши надзусиль, «Кримсода» зрівнює рахунок. Та лубенці знову виходять уперед – 2:1, і можна було б «дотиснути» суперника, але, навпаки, дали йому можливість відігратися. На тай-брейку (останній п'ятій партії) наші волейболісти зібралися й відразу пішли у відрив. Тож суперник зрозумів: сьогодні не його день. У підсумку яскрава перемога «Фаворита» над лідером, але попереду був другий матч.

Другий матч: «Фаворит» – «Кримсода» – 2:3 (27:25, 25:27, 25:27, 25:20, 11:15)

Повторна гра видалася ще напруженішою і довготривалішою. Знову суперникам для визначення переможця знадобилося п'ять партій. Відстаючи по ходу першої партії, «Фаворит» усе ж зумів у ній вирвати перемогу – 27:25. Проте вже дві наступні виграє «Кримсода» і, що цікаво, з таким же рахунком. У четвертій партії підопічні Руслана Рубана створили солідний відрив – 18:10, але несподівано судді зупинили зустріч. Поки розбиралися з емоційною поведінкою наставника «Фаворита», час ішов, і команда втрачала кураж. Зрештою кримчани поступово почали наздоганяти суперника, однак лубенці довели партію до перемоги – 25:20. Знову долю вирішує тай-брейк, команди тримали інтригу до 5:5, а потім краще гра пішла в «Кримсоди». Хоча «Фаворит» підтягнувся до 11:13, на більше цього дня підопічних Руслана Рубана не вистачило. 11:15 – і гості здобувають загальну перемогу 2:3.

У протистоянні лідерів команди поділили по три очки і зберегли свої позиції в турнірній таблиці. В інших матчах дев'ятого туру зафіксовані такі результати:

«Локо-Експрес» (Харків) – «Буревісник-ШВСМ» (Чернігів) – 2:3, 2:3. «Юракадемія» (Харків) – ВНАУ (Вінниця) – 2:3, 3:2.

Команда «Хімпром» (Суми) цей тур пропускала.

7. «Локо-Експрес» 16, 11, 21 – 44

Десятий тур відбудеться 1 і 2 лютого, у якому «Фаворит» вільний від ігор і продовжить боротьбу за чемпіонство в 11 турі: 15-16 лютого лубенці в Харкові зустрінуться з «Юракадемією».