27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Про безпеку автозаправок і ювелірних крамниць мають турбуватися їхні власники

Перевіривши 42 автозаправні станції на автошляху Київ – Харків – Довжанський, працівники Управління карного розшуку спільно з працівниками Управління державної служби охорони виявили, що чимало АЗС не мають охорони, відеоспостереження і «тривожних» кнопок.
– Саме така легковажність власників станцій і провокує зловмисників до пограбувань, – заявив на прес-конференції на тему «Профілактична робота міліції щодо розбійних нападів та пограбувань на АЗС та ювелірні магазини» начальник Управління карного розшуку УМВС У Полтавській області полковник міліції Микола Михайлик. – Недостатня організація безпеки робочого місця загрожує не лише майновими втратами, а й життю працівників у випадку озброєного нападу.

Керівник ВЗГ УМВС України у Полтавській області Юрій Сулаєв та начальник Управління карного розшуку УМВС України у Полтавській області Микола Михайлик.
За словами керівника, торік в області пограбували дві автозаправки: у Кременчуці та Полтавському районі.

– Звичайно, на автозаправних станціях в обігу – великі суми, – зазначив Микола Миколайович. – Але ж й інкасація проводиться відповідно часто. У Кременчуці, наприклад, грабіжники винесли з каси лише 967 гривень. Добре, що обійшлося без жертв. І чи варті такі суми людських життів?

Що стосується ювелірних магазинів, то їхні власники іноді навіть договору з охоронною службою не мають, не кажучи вже про камери відеоспостереження чи інші засоби захисту майна та життя працівників.

– Раніше, коли підприємець планував відкриття крамниці чи ломбарду, він мав отримати відповідну ліцензію. Її давали лише в тому випадку, якщо, крім усього іншого, були організовані й засоби безпеки робочого місця, – веде далі Микола Михайлик. – Зараз такі ліцензії скасували. Відтепер правоохоронці можуть тільки рекомендувати бізнесменам забезпечити свої магазини чи заправки камерами спостереження, сигналізацією, але дослухається до них лише десята частина всіх попереджених.

Начальник карного розшуку висловив сподівання, що органи місцевого самоврядування посилять контроль за тим, аби підприємці створювали належні умови для безпечної роботи на своїх об’єктах, установлювали всі необхідні засоби захисту та екстреного виклику служб охорони й міліції.
Оксана Ханас, 31.01.2013, 14:33922
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень