21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Мохаммед Алі тепер живе… на Полтавщині

Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Ну, а якщо йдеться про людину? Які ж імена найпопулярніші на Полтавщині? Отже, за статистикою минулого року серед хлопчиків перша чудова десятка найпопулярніших імен має такий вигляд: Андрій, Артем, Богдан, Віталій, Денис, Дмитро, Єгор, Максим, Микола, Назар. Серед дів­чаток безперечними лідерками стали Анастасія, Ангеліна, Валерія, Вероніка, Дарія, Дар’я, Єва, Марія, Поліна, Софія. До того ж чимало із цих імен – стабільно популярні упродовж останніх кількох років. Це Микола і Михайло, Максим і Богдан, а серед дівчаток – Поліна, Вероніка, Анастасія…

І навпаки – серед так званих рідковживаних можна назвати й добре знайомі нам імена: Архип, Адріана, Алевтина, Всеволод, Гордій, Глафіра, Жанна, Корній, Мар’ян, Мирон, Неоніла, Нестор, Остап, Пилип, Сава, Савелій…

З кожним роком зростає і кількість так званих міжнаціональних одружень, отже, більшає і дивних поки що для нас імен. Нетрадиційних, як їх називають працівники РАЦСів. Серед дівчаток це Аіда, Арміне, Асія, Аіша, Амалія, Даніела, Домініка, Евеліна, Еріка, Камілла, Каріне, Маліка, Мануелла, Масілья, Мілада, Моніка, Ніколетта, Расма, Ребека, Рената, Сабріна і навіть… Ірода. У хлопчиків – Асадулла, Байрам, Дамір, Домінік, Ісмаїл, Мілан, Мурат, Ніколо, Наріман, Саід, Самір, Тамерлан, Тигран, Фарід та ін. Дехто з батьків проявляє при цьому й певний креатив, називаючи дітей Граф чи Одіссей. Торік на Полтавщині з’явився навіть Мохаммед Алі! Імовірніше за все, батьки назвали його на честь всесвітньо відомого боксера, який, до речі, від народження був Касіусом Клеєм і лише ставши знаменитим, перейменував… сам себе.

Побільшало і тих, хто матиме тепер подвійні імена: Анна-Марія, Віталій-Ангел, Марат-Халаддін… Утім, спостерігається і така не досить приємна тенденція: дедалі частіше батьки називають своїх дітей «заморськими» іменами, хоч ті мають і прекрасні українські відповідники: Крістіна (Христина), Пауліна (Павлина), Ігнат (Гнат), Лев (Левко), Уляна (Оляна), Васіліса (Василина), Анна (Ганна), Дар’я (Одарка)… З цього приводу пригадується, як одна жителька Комсомольська кілька років тому вперто наполягала (дійшовши аж до суду!), аби їй дозволили записати сина як «Данііл», у той час як працівники РАЦСу доводили, що має бути Данило.

Так, імена вибирають батьки. Але ж «носити» їх дітям! Тож чи всі «предки» задумуються нині, як воно житиметься їхньому синові на ім’я Граф Тамерланович або доньці – Іроді Марат-Халаддінівні?
Павло Долинський, 07.02.2013, 13:07816
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень