15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Об’єднати громаду навколо корисних справ

Облаштування дендропарку у Полтаві силами громадськості розпочалося вже більше двох років тому. Організатором цього руху стала міська організація Партії регіонів. Прагнули зробити дендропарк улюбленим місцем відпочинку полтавців і гостей міста, адже, як виявилося, багато мешканців навіть не здогадувалося про існування цієї природної пам'ятки.

Почали з очищення ставка, який був суцільним болотом, розчистили бузковий гай від самосівів і сміття.

Полтавці вже звикли, що у рамках проекту влітку проводяться екскурсії, художні пленери для юних митців, змагання зі спортивної риболовлі і пікніки для людей з обмеженими можливостями. Студенти та представники громадських організацій проводять суботники і висаджують нові або втрачені на цій території цінні види дерев чи кущів. Восени 2012 року партійці відзвітували перед громадськістю про хід реалізації проекту й подякували всім, хто так чи інакше долучився до відновлення парку. Перший у 2013 році захід мав на меті представлення зимових можливостей для спорту та дозвілля на території парку.
Голова Полтавської обласної організації Партії Регіонів і Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко і секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач розповідають про значимість Дендропарку.
Усі бажаючі мали змогу спробувати свої сили на новому маршруті.

– Лижна естафета покликана «відірвати» полтавців від комп'ютерів і телевізорів, – говорить Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради, очільник місцевих регіоналів. – Здоровий спосіб життя має бути у полтавців на першому місці, тому ми і проводимо роботу зі створення необхідних умов для активного відпочинку. Також хочемо привернути якомога більше уваги до цього проекту, адже прагнемо, щоб ідея відновлення дендропарку об'єднала людей.

До Оксани Антонівни приєднався й Олександр Удовіченко, голова Полтавської обласної організації Партії регіонів, голова ОДА:
– Цей проект повинен жити ще дуже довгий час, а відновлювати дендропарк слід незалежно від політичної ситуації у країні та місті, – говорить Олександр Васильович. – Проведення подібних спортивних і мистецьких заходів має стати традиційним, а з часом тут потрібно проводити все більше спортивних змагань.
Полтавка Тамара.

Єдиним із представників влади, хто став на лижі, був Іван Момот, голова Полтавської обласної ради, заступник голови обласної організації Партії регіонів.
– Я вирішив узяти участь в естафеті, щоб довести, що починати ніколи не пізно, – усміхаючись, сказав Іван Михайлович. – Для мене нещодавно стало новиною, що є такі полтавці, котрі не знають про існування цього чудового парку, який справді є перлиною нашого міста. Тож я хочу запропонувати всім об'єднатися для того, щоб дендропарк лишився нашим дітям та онукам у своєму найкращому вигляді.
Ветеран лижного спорту Анастасія Дойнікова і голова Полтавської облради Іван Момот щойно фінішували.

Більше ніж спортсменів, звичайно, на святі назбиралося глядачів, серед них чимало діток, адже сніг та сонце – чудова нагода вийти з дому й покататися на санчатах.
– Раніше була в дендропарку ще років п'ять тому, тоді було дуже багато сміття й атмосфера зовсім не сприяла приємному відпочинку, – ділиться своїми враженнями полтавка Тамара. – Але зараз зовсім інша справа, сьогодні я прийшла зі своєю дитиною просто через цікавість, але тепер впевнена, що будемо приходити сюди значно частіше. Тут можна і на санчатах покататись, і у сніжки пограти, а сьогодні сніговика зліпили. Робота тут проводиться і справді колосальна. Тепер це місце дійсно схоже на парк, тут приємно відпочивати.

Своїми враженнями поділилась і 75-річна Анастасія Дойнікова, багаторазова чемпіонка України з лижного спорту, представник Полтавської області у старшій віковій групі збірної України.

– Для мене сьогодні це не змагання, а «весілля», – сміється Анастасія Йосипівна. – Лижня дуже добра, невеликий кілометраж та й здоров'я ще не підводить. Дендропарк мені дуже подобається, і робота, яка тут проводиться, – правильна. Я сподіваюся, що й надалі тут відбуватимуться різні змагання як професійного, так і аматорського рівня.

Завершив дійство пікнік із кулішем, гарячим чаєм і солодощами. Для гостей виступали творчі колективи. Всім щедро перепала порція здоров'я від перебування на свіжому морозному повітрі та доброго спілкування.
Полтавці, які прийшли на захід, куштували куліш і смакували гарячий чай.

Історична довідка

Полтавський міський парк (дендропарк) – парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Територія сучасного дендропарку, розташованого у північній частині Полтави, за часів Полтавської баталії являла собою густу незайману діброву. Яківчанський ліс переходив у діброву на Монастирській горі. Під час Другої світової війни зелений масив був вирубаний фашистами.

Розбудова парку почалася у квітні 1962 року. Рішенням Ради Міністрів України «Про закладку 9 показових парків у обласних центрах України» було передбачено створення в Полтаві дендропарку.

А вже 13-14 квітня було закладено парк площею 17 га. У березні 1963 року його включили до списку ботанічних садів i дендропарків України. Ініціаторами проекту були головний архітектор міста Лев Вайнгорт та дендролог Яніна Яценко, яка віддала парку 40 років свого життя.
Дендропарки України «Тростянець», «Софіївка», «Олександрія» надсилали посадковий матеріал, на базі якого i було створено колекцію порід дерев i кущів — понад 200 видів.

З 1977 року, згідно з постановою Держкомприроди УРСР, його оголошують заповідним за статусом парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва республіканського значення. У 1987 році відбувся Всесоюзний конкурс парків, де Полтавський міській парк посів друге місце після Ізмайловського парку у Москві. У 1990 р. парк дістає статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Володимир Оніщенко, 07.02.2013, 15:23854
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень