15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Володимир Слєпцов — вищий ґатунок письменника, теплий ключ у літературі України»

Міському голові Карлівки вручили членський квиток письменника.

Відбулася ця пам'ятна в житті Володимира Слєпцова подія в літературній вітальні Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки імені І.П.Котляревського. На запрошення відділу масової роботи тут зібралися поціновувачі творчості Володимира Анатолійовича, який успішно поєднує посадові обов'язки голови міської ради міста Карлівки з літературною творчістю. Він – єдиний із письменників Полтавщини лауреат премії імені Нагнибіди за книжки для дітей.

Привітати Володимира Слєпцова і вручити йому документ про членство в НСПУ з Києва прибув відповідальний секретар спілки Володимир Барна. З визначною подією письменника вітали Олена Гаран – голова Полтавської обласної спілки письменників, Тетяна Зеленська – директор бібліотеки, Анатолій Карпенко – директор видавництва «Полтавський літератор». Рекомендацію Володимиру Слєпцову для вступу в члени НСПУ давав і Микола Костенко – поет, прозаїк, критик, публіцист, літературо-знавець, член Національних спілок журналістів і письменників України.

Фото з сайту new-politics.org.ua/
– Горджуся за Слєпцова. Давав йому рекомендацію, і все сталося, а я задоволений, як «Поросятко в росі», – посміхаючись, сказав Микола Васильович, вдало нагадавши назву однієї з дитячих книг рекомендованого ним автора. – Володимир Слєпцов – вищий ґатунок письменника, теплий ключ у літературі України. У його поезії відсутній дидактизм. Його вірші легко сприймаються дітворою, батьками, вихователями, учителями і роблять нас чутливішими, добрішими, щасливішими. Не випадково, а закономірно, що на літературну годину «Прочитай дитині книгу» відділ масової роботи бібліотеки вибрав саме книгу «Котик-чоботар» Володимира Слєпцова.

Як зазначила бібліотекар, поетеса Галина Вовченко, ведуча заходу, це десята книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного
віку Володимира Слєпцова, сім із них, як і остання, вийшли у видавництві «Полтавський літератор».

Книжка прекрасно ілюстрована досвідченою художницею Галиною Свєчніковою. Герої віршів, картини рідної природи, звірі і птахи, хвилі і візерунки на піску такі гарні, яскраві та радісні, що малечі мимоволі бажається бути й собі такими. До речі, автор присвятив нову книгу своїй онуці, де звертається до неї з таким побажанням: «Хай щастя накують зозулі моїй маленькій внучці Юлі».

Привітати талановитого очільника свого міста приїхали учениці Карлівської гімназії №5 імені Ніни Герасименко Ангеліна і Марійка разом з учителькою молодших класів Світланою Коваленко. У красивих сценічних українських костюмах дівчатка захоплено декламували вірші «Вишиванка», «Мамина земля», «Луна», «Вереда» із книжки «Котик-чоботар». Розчулений автор подякував юним шанувальницям його творчості й подарував кожній авторський примірник книжки для домашньої бібліотеки, підсолодивши радість презенту цукерками.
– Для мене це найвище визнання і безцінна нагорода, – звернувся до аудиторії Володимир Слєпцов. – Належу до тих поетів, які вважають: якщо вірші подобаються читачам, то продовжую працювати і далі. Так народжуються й пісні. Працюю з композиторами Олексієм Чухраєм, Володимиром Раковським.

Кілька пісень прозвучало й на заході, їх виконав Володимир Раковський під власний акомпанемент на фортепіано. А пісня «Поросятко в росі», як і «Сонячний зайчик», на музику Олексія Чухрая звучала у запису на диску. До слова, Володимир Слєпцов уже записав чотири диски пісень на свої слова.

Вірші Володимира Анатолійовича щирі, сповнені любові до рідного краю, до батьків, братиків і сестричок. А для дитячих садків це скриньки творчості, справжній подарунок для методистів, невичерпне джерело для будь-яких заходів, будь-то робота у творчій лабораторії чи свято, зустріч Нового року чи День матері. Вірші легко засвоюються. Діти їх люблять і радо вивчають. Недаремно збірка віршів «Котик-чоботар» рекомендована до друку з подальшим використанням у закладах освіти Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

В авторському виконанні прозвучав один із улюблених віршів на тему «Євро-2012» – «Бегемотик-футболіст». Процитуємо його кінцівку:

Бегемотик наш щасливо
Став голкіпером на диво.
Раз потужно так пробив –
Через поле гол забив.
Бегемотик у команді
Нині йде у авангарді.
Слава лине через ліс:
Бегемотик – футболіст».
Лідія Черпакова, 07.02.2013, 16:242232
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень