16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Олександр Єфремов: Протягом року ми налагодимо нормальну роботу Верховної Ради

Народний депутат Олександр Єфремов, лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді, виступив минулої п’ятниці перед журналістами регіональних видань на засіданні медіа-клубу «На власний погляд», що відбулося днями у Києві.

У своєму виступі висвітлив початок роботи нового складу парламенту. Він розповів про початок сесії Верховної Ради та подальші плани.

Депутатський склад ВР шостого скликання оновився на дві третини і складається на 50% із представників політичних партій і такої ж кількості мажоритарників. На сьогодні найбільшою у парламенті є фракція Партії регіонів, до складу якої входять 208 депутатів. У Верховній Раді представлені також фракції Об’єднаної опозиції, «Свободи», «Удару» та КПУ. Ще 27 депутатів парламенту на сьогодні не пристали до жодної політичної сили.

Партія регіонів після об’єднання з комуністами має сьогодні 240 мандатів, а це дає всі можливості для голосування.

Олександр Єфремов висвітлив проблему персонального голосування, що нині у всіх на слуху. За його словами, аби провести голосування згідно з конституційними нормами, потрібно набрати понад 50% голосів більшості.
– Жодна людина у парламенті не сказала, що персональне голосування – це неправильно і що не потрібно цього робити, – зазначив пан Єфремов. – Але слід розуміти: вирішення цього питання – справа тривала. Потрібно скласти план дій, реалізувати його. Так, Італія боролася з проблемою чотири роки. Вважаю, що ми зможемо це зробити швидше.

Оцінюючи блокування роботи Верховної Ради, Олександр Сергійович повідомив, що вважає неприпустимим таку діяльність.
– Один день роботи депутатів обходиться державі у 2,3 мільйона гривень, – навів цифри лідер фракції. – За тиждень не було прийнято жодного закону, не проведено жодного голосування. Втрачено понад 11 мільйонів гривень. Тому на засіданні нашої фракції прийняли рішення депутатську зарплату за той тиждень, протягом якого нічого не робили, а це близько двохсот тисяч гривень, перерахувати у дитячі будинки. Що стосується злісних «прогульників», які роками не ходять на засідання парламенту, то стосовно них вирішуватиметься питання про позбавлення депутатських повноважень. Це можливо зробити, коли депутат пройшов за партійним списком, а от щодо мажоритарників, то тут складніше. Аби позбавити людину мандата, необхідне рішення виборців та заява від самого депутата.
Фото медіа-клубу «На власний погляд».

У регламенті Верховної Ради фракцією Партії регіонів був прийнятий закон, що забороняє блокування роботи парламенту.
– Я не сумніваюся, що Верховна Рада буде організована, – впевнений Єфремов. – Ми повинні будемо зайнятися законотворчою діяльністю. Зараз у світі триває економічна криза, тому необхідно виносити рішення з питань бюджету, а блокування Ради не дає цього робити.

Хочу зазначити, що увійти в блокування значно легше, ніж вийти з нього. Я попереджав про це опозицію ще раніше, але мене ніхто не послухав. Сьогодні ж представники опозиції звертаються до мене з проханням знайти належну формулу і якось гідно вийти з ситуації. Можливо, буде прийняте якесь відповідне рішення. Гадаю, протягом року будуть вирішені всі проблемні питання.

Складність узгодженої роботи парламенту полягає також у постійному протистоянні опозиції та більшості.
– Як тільки влада намагається вирішити якесь проблемне питання, опозиція відразу починає бунтувати, бо раптом у нас щось вийде, – говорить пан Єфремов. – Тоді дається неправдива інформація, шукаються неіснуючі проблеми і створюється хибна суспільна думка. Мене радує, що сьогодні журналісти стають більш професійними і пишуть не тільки про те, як усе погано, а й про те, який є вихід із ситуації.

Пан Єфремов відповів на численні запитання журналістів. Звичайно, не обійшлося без згадки про батька й сина Табалових, які пройшли у Верховну Раду під прапорами «Батьківщини» по мажоритарних округах, а вже отримавши депутатські мандати, приєдналися до Партії регіонів. Представники опозиції усіляко перепиняли їм доступ до сесійної зали.

– Табалови сьогодні є депутатами, склали присягу. Кожен із них має відповідне посвідчення та картку для голосування, – пояснив Олександр Єфремов. – Ми надали їм місця у нашій частині залу і не дозволимо комусь їх ображати. Хочу зазначити, що процес переходу з однієї партії в іншу відбувається вже протягом шести років у рамках одних і тих самих політичних сил. Якщо подібне стається у нас, ми не приліплюємо депутатам образливі ярлики, намагаємося з’ясувати, чому так сталося, де нами були допущені помилки. Людина може змінити свою точку зору через якісь причини, тому обурюватися тут зайве. Потрібно шукати причину і зрозуміти, що і де склалося не так. Можливо, саме тому від нас дуже рідко хтось іде.

Ще одним питанням, що цікавило присутніх, було те, чому Олександр Єфремов не зайняв посади спікера, оскільки він був одним із найвірогідніших претендентів на це місце.

– По-перше, я вважаю, що Володимир Рибак (нинішній спікер) – гідна кандидатура, чесна й порядна людина з великим життєвим досвідом. Він стояв біля витоків нашої партії, – відповів пан Єфремов. – Я його знаю ще з того часу, коли він був міським головою Донецька. Коли вивчалося питання про посаду спікера, то під час зустрічі з Президентом нашої держави Віктором Януковичем я попросив, аби мою кандидатуру на пост керівника парламенту не розглядали. Маю на це кілька ключових причин. По-перше, я дуже добре володію російською мовою, а от українською на такому ж рівні похизуватися не можу, і це суттєво вплинуло б на мою ефективність як спікера. По-друге, маю дуже складну щоденну роботу у своїй фракції, повинен вирішувати безліч нагальних питань. Я приходжу у парламент о восьмій годині ранку і проводжу тут по 12 і більше годин. Щоб керувати такою кількістю людей, кожен із яких має власне бачення, амбіції, потрібно мати неабиякий авторитет. Тому я вважаю, що зараз я корисніший саме на цьому місці.
Відповівши на численні запитання, Олександр Єфремов подякував присутнім за увагу та пообіцяв нові зустрічі.
Оксана Ханас, 15.02.2013, 13:18963
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень