22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Петро Симоненко: Олігархи не зацікавлені у вступі України у будь-який політичний союз

Лідер Компартії України Петро Симоненко також поспілкувався з представниками регіональних засобів масової інформації. Темою обговорення політика та представників преси стали перспективи вступу нашої держави до Митного Союзу і невизначеність влади стосовно того, куди ж насправді краще рухатися Україні.

Лідер Компартії України Петро Симоненко також поспілкувався з представниками регіональних засобів масової інформації. Темою обговорення політика та представників преси стали перспективи вступу нашої держави до Митного Союзу і невизначеність влади стосовно того, куди ж насправді краще рухатися Україні.
Фото медіа-клубу «На власний погляд».

– Ми проаналізували всі позитивні й негативні фактори і можемо говорити, що справа не тільки у перспективі розвитку держави, а й у визначенні нашого місця в геополітиці. Це подальший стратегічний вибір зовнішньополітичного вектора всього нашого життя й діяльності.

Саме тому українські комуністи пропонують винести питання про те, в якому напрямку просуватися державі, на народний референдум.
– Європа намагається вказувати нам, що робити, висуває конкретні політичні вимоги, а це вже можна розцінювати як зазіхання на суверенітет. Разом з тим вона не поспішає вирішувати якісь наші проблеми, маючи вдосталь своїх, – упевнений пан Симоненко. – До того ж, у Раді Європи не беруть до уваги той факт, що в Україні не менше прихильників вступу до Митного Союзу.

На сьогодні комуністи – єдина політична сила, котра активно ініціює референдум і проводить відповідну роботу, аби його провести. Так, фракція партії у парламенті вже озвучила власну позицію, а КПУ ініціювала збір підписів за проведення народного волевиявлення. Аби Президент та уряд почали реагувати на думку людей, необхідно зібрати три мільйони підписів. Відповідні інструкції вже передані в обласні осередки КПУ по всій Україні.

За глибоким переконанням комуніста, вирішення питання про вступ України до Євросоюзу чи в Митний Союз гальмується олігархами від влади.
– Проблема геополітичного вибору – це насамперед проблема політичної боротьби олігархічних кланів за своє існування, – запевняє Симоненко. – І вони в даному випадку не дуже бажають сьогодні розглядати ні одне, ні друге питання, затягуючи його вирішення. Прихід як західного капіталу, так і російського, загрожує їх персональним інтересам.

Петро Миколайович зазначив, що сьогодні тема вступу до Митного Союзу подається не зовсім об'єктивно, породжуючи чимало чуток і міфів. Найпоширеніший із них: входження у Митний Союз – це плазування перед Росією та зрада національних інтересів.
– Вступ у МС – це економічний союз, і він не передбачає політичного втручання Росії у наші справи, – говорить головний комуніст країни.

– Крім того, вступ до Митного Союзу жодним чином не заважатиме нам і надалі розвивати партнерські стосунки із Заходом.
Разом із тим Симоненко навів перелік позитивних змін, що чекають на Україну після вступу до МС. По-перше, зупиниться падіння промислового виробництва і зростання безробіття, будуть збережені робочі місця. Якщо в Європу Україна експортує лише сировину, то в Росію та країни СНД вона поставляє готову продукцію агропромислового комплексу та харчової промисловості, ми співробітничаємо в авіації, виробництві двигунів, кораблебудуванні, енергетиці. В цілому 64% загального експорту українського машинобудування припадають якраз на країни Співдружності.

По-друге, за розрахунками економістів, прямий виграш держави становитиме 6,5 – 9 мільярдів доларів на рік. Річний приріст ВВП становитиме півтора відсотка. Зростання експорту за рахунок зняття митних бар'єрів та обмежень на продукцію може становити 60%.
По-третє, відродження виробничої кооперації дасть додатково 166 тисяч нових робочих місць, а це – і зайнятість населення, і заробітна плата, і надходження до бюджету.

Питання, що дуже хвилює багатьох українців, – чи не відбере Росія українську ГТС і не почне знову маніпулювати цінами на газ? Петро Симоненко запевняє: вступ України до МС дасть змогу переглянути газові домовленості й суттєво знизити ціну на блакитне паливо.
– Економія України при оплаті російської нафти й газу становитиме від трьох до восьми мільярдів гривень, – зазначив Петро Миколайович. – До того ж, разом зі вступом у цей союз питання транзиту енергоносіїв утратить свою актуальність, і трубопровідні системи знову будуть наповнені.

У політичному та ментальному відношенні Митний Союз значно ближчий громадянам, оскільки всі країни, що вже є його членами, об'єднує багатовікова історія, спільні проблеми та розуміння процесів, які відбуваються сьогодні в СНД.

У рамках брифінгу Петро Симоненко закликав журналістів бути об'єктивними у висвітлені діяльності кожної окремо взятої політичної сили.
Оксана Ханас, 15.02.2013, 13:41921
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень