19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Через неправильне харчування й нездоровий спосіб життя артроз та артрит дедалі «молодшають»

Останнім часом багато захворювань та патологій, які раніше можна було зустріти лише в літніх людей, усе частіше спостерігаються в людей молодого та середнього віку. Артроз та артрит – яскравий тому приклад. А головною причиною «помолодшання» захворювань стає неправильне харчування, низька якість продукції та нездоровий спосіб життя. Докладніше про проблеми суглобів ми попросили розповісти Владислава Левуса (на фото), головного травматолога міста, завідуючого міським травматологічним відділенням.

– Поясніть, будь ласка, у чому різниця між артрозом та артритом?
– Артроз – це процес деформації суглобів, – говорить Владислав Сергійович. – Змінюються як суглобний хрящ, так і співвідношення між суглобними поверхнями. Артрит – це запалення суглоба, що виникає, як правило, внаслідок артрозу. Проте це необов'язково. Артрит може виникнути при переохолодженні, травмі суглоба або інфекційних захворювань людини.

– Як людина без медичної освіти може зрозуміти, що в неї з'явилися ці захворювання?
– Майже будь-який біль у суглобі вже сигналізує про проблеми. При артрозі біль проявляється при активному русі суглоба, а при артриті може виникати і під час спокою. У будь-якому випадку, маючи підозри щодо цих захворювань, потрібно відразу звертатися до лікаря. Якщо такої можливості немає, то біль можуть полегшити сухе тепло або різні зігріваючі мазі. Найкраще користуватися гарячою сіллю. Її можна розігріти на сковороді та засипати в мішечок із тканини: сіль буде довго тримати тепло – чудовий протизапальний засіб.

– Яка профілактика цих захворювань?
– Профілактика очевидна – здоровий спосіб життя, адже куріння та вживання алкоголю також дуже впливають на стан суглобів. Крім цього, заняття фізкультурою чудово запобігають цим захворюванням, але не слід плутати фізичні вправи із професійним спортом. Важкі та часті спортивні навантаження ще більше впливають як на здоров'я організму в цілому, так і на суглоби зокрема. Однією з основних причин виникнення цих проблем стає неправильне харчування – жирні, гострі та важкі для організму страви накладають свій відбиток. Також впливає і якість продуктів, що ми споживаємо, тому найкраще допомагають організму лише натуральні продукти.

– А як лікувати артрит і артроз, якщо вже хвороба перейшла в гостру форму?
– Якби хтось зміг винайти такий препарат, при застосуванні якого артроз зник, то ця людина стала б найбагатшою у світі. Але, на жаль, таких препаратів немає. Хоча нещодавно наука зробила крок уперед і винайшла ліки, що називаються хондропротектори. Вони покращують обмін речовин у самому суглобі, призупиняють розвиток артрозних деформацій, дають гарний поштовх до відновлення суглобного хряща і останнім часом досить непогано себе зарекомендували. Але перед прийомом цих медикаментів потрібно обов'язково порадитися з лікарем, адже окремий препарат призначається індивідуально у зв'язку з різними факторами, такими, як вік людини, ступінь захворювання та інше.

– А як традиційна медицина ставиться до народних методів? Адже є багато «знахарок», які масажем нібито позбавляють людину хвороби.
– До цього не можна ставитися однозначно. У цій справі, як і в традиційній медицині, є різні люди. Одні переслідують матеріальні цілі та прагнуть просто заробити грошей. Але не виключаємо і вірогідності того, що є люди, які справді здатні відчувати проблеми хворого та допомагати йому. Це індивідуальне питання кожного – іти до лікаря чи до знахаря. Мали місце випадки, коли до лікувальних закладів доставляли хворих, які просто не могли ходити. Псевдознахар провів свої маніпуляції, а людині защемило спинний мозок, і вона після цього взагалі втратила можливість пересуватися. Тому хочеться закликати громадян бути обачними та відповідальними за своє здоров'я.
Володимир Оніщенко, 15.02.2013, 14:103273
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень