22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Радіоточки видали «SOS»! Але знову «заговорили»…

Розпорядження про припинення трансляції програм Нацрадіо на Полтавщині надійшло цими днями і до обласної філії концерну радіомовлення, радіо-зв’язку та телебачення. На вимогу Національної радіокомпанії України, починаючи з 11.00 5 лютого було припинено трансляцію всіх програм Національної радіокомпанії на середніх хвилях та в нижньому діапазоні. Через вимкнення передавачів не працювало дротове радіо, тож слухачам, а це здебільшого сільські жителі, залишалося лише дивитися на свої «брехунці» (так ще за радянських часів називали «домашнє» радіо).

– Національна радіокомпанія відмовилась від трансляції І, ІІ та ІІІ програм радіомовлення на український простір, – поінформував директор Полтавської філії концерну РРТ Василь Гребеля. – Питання виникло через те, що Національна радіокомпанія не отримує фінансування на замовлення цих робіт. Прийшло розпорядження від концерну припинити трансляцію програм на область. Усі передавачі радіомовлення вимкнуть, це вісім радіопередавачів на першій програмі й чотири на другій… Обмеження стосуються дротових радіоприймачів, проте слухати Нацрадіо можна через супутниковий зв’язок та інтернет.

Звісно, вихід можна знайти. Але навряд чи хтось зможе пояснити бабусі у віддаленому селі, яка роками звикла слухати радіо, що їй тепер треба «переходити» на інтернет! Звісно, це різко зменшить слухацьку аудиторію.

Проте обласне радіо працюватиме у звичному режимі, запевнив тоді генеральний директор ОДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко: «Не припиняє роботи наша FМ-радіостанція, яка працюватиме в Полтаві на хвилі 101,8, у Кременчуці – 105,4, у Гадячі – 103,1, і головна наша радіостанція у Красногорівці – 106,3». Більше того, за словами Миколи Ляпаненка, вже у травні цього року запрацює передавач радіомовлення у Гребінці, а потім і в Лелюхівці.

– Тут я хочу згадати слова Наполеона, який сказав: якщо держава не хоче годувати свою армію, то вона буде годувати чужу. Якщо ми хочемо бачити ті великі зусилля, які робить наш народ у кожному селі разом з владою, щоб вирішувати низку важливих питань, то тоді ми повинні фінансувати наше, не чуже, – переконаний Микола Ляпаненко.

Що тут додати? Наше й справді зникає – чуже залишається…

Утім, в уряді таки одумалися. Й 11 лютого трансляцію всіх трьох програм Українського радіо було відновлено. Прем’єр-міністр України Микола Азаров напередодні підписав доручення Міністерству фінансів щодо збільшення видатків для забезпечення у необхідному обсязі трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб під час підготовки законопроекту щодо внесення змін до Державного бюджету на 2013 рік. Як було заявлено, «враховуючи великий суспільний резонанс»…

Однак і в нашої улюбленої телекомпанії «Лтава» теж виникають проблеми, оскільки через скорочення асигнувань доводиться «урізати» програму мовлення, а можливо, доведеться й скорочувати у зв’язку з цим працівників. Хай там як, а подібна ситуація, схоже, виникла вперше за останні двадцять років. Принаймні досі на державному рівні йшлося лише про розвиток телебачення і радіомовлення, а не про «економію» на них.
Віталій Скобельський, 20.02.2013, 14:11927
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень