23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Від укусів рудої собаки постраждали 42 полтавці

7 лютого у період з 12 до 22 години в Полтаві вуличним собакою були покусані кілька десятків громадян. Вони почали масово звертатися до міського травмпункту. Протягом вечора кількість потерпілих зросла до 19 чоловік, серед них було п’ятеро дітей.

Майже кожен з полтавців, що стали жертвами тварини, описував агресора однаково: руда шерсть, середній розмір пса та інше. Наступного дня про полтавського собаку дізналася вся Україна. Місцеві та всеукраїнські ЗМІ швидко рознесли новину й активно припускали, що собака може бути уражений сказом. Тут же виникло питання про нестачу вакцини для профілактики сказу в усіх постраждалих. За справу взялися всі відповідні служби, протягом неділі кілька разів збиралася й міська проти-епідеміологічна комісія.

У міськвиконкомі відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії та було створено групу, до якої ввійшли спеціалісти ветеринарної медицини, МНС, КАТП з метою розшуку тварини. Залучили також волонтерів, котрі допомагали відшукати собаку.

Протягом двох діб усі пошуки не давали результатів, але 10 лютого на розі вулиць Нечуя-Левицького та Уютної у радіусі п’ятисот метрів, де було зафіксовано 29 укусів, о 15-й годині пошуковці побачили собаку, котрий біг вулицею. Пес підходив під описання очевидців. Агресії тварина не проявляла, проте не давалася до рук, тому її приспали. З шести постраждалих половина її впізнали (їм було показано фото собаки), ще половина не були стовідсотково впевнені, що це саме той рудий агресор. Адже собака нападав переважно ззаду, до того ж багатьох кусав увечері, коли вже було темно.

Що ж стосується нестачі вакцини, то вона виникла, бо ніхто не міг передбачити такої кількості випадків за один вечір.
– У нас у місті таких випадків за моєї пам’яті ще не було, – говорить Сергій Котов, начальник управління охорони здоров’я Полтавської міської ради. – Тому саме через екстраординарність події й виник дефіцит препарату. Проте наша влада дуже швидко знайшла вакцину. Протягом першої доби всі постраждалі були щеплені, а зараз перебувають під наглядом лікарів. Крім того, вакцину привезли із запасом, тому всі планові медичні процедури потерпілим проведуть без затримок та ексцесів. Звичайно, щеплення роблять безкоштовно.

Фахівці ветеринарної служби зустрічалися з усіма постраждалими, розпитували їх про стан здоров’я, зокрема вимірювали температуру тіла, цікавилися, чи є в тих запаморочення або нудота. Наразі всім забезпечений належний нагляд та достатня кількість вакцини на подальші планові щеплення.

Головний державний інспектор ветеринарної медицини в місті Полтава Віктор Пальчик повідомив, що від укусів саме рудого пса постраждали 42 полтавців – 32 дорослих та 10 дітей.

Після відлову тварини проведено вірусорологічне дослідження, за результатами якого захворювання собаки на сказ попередньо не виявлено, про що було повідомлено вже 11 лютого. Результати більш поглибленого аналізу, а саме біопроби, будуть відомі лише через 21 день.

– Я хочу звернутися до полтавців, котрі мають удома тварин, – зазначає Вік-тор Пальчик. – Сказ – хвороба, яку значно легше попередити, ніж потім лікувати. Якщо у вас є кіт або собака, не полінуйтеся зробити їм щеплення. Ця процедура проводиться як у державних клініках, так і в приватних. І ті, й інші повною мірою забезпечені вакциною. Якщо ж вас покусав собака, відразу звертайтеся у травматологічний пункт, а тварину на 15 діб заберуть на карантин, аби визначити, є в неї сказ чи ні. Раджу також оминати скупчення тварин на вулиці, аби не спровокувати їх на агресію.
Володимир Оніщенко, 20.02.2013, 14:342791
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень