19 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Спілка буровиків України провела у Полтаві міжнародну науково-практичну конференцію

14 – 15 лютого всеукраїнська громадська організація «Спілка буровиків України» провела ІІІ міжнародну науково-практичну конференцію, що мала назву «Перспективи нарощування видобутку вуглеводнів у східних регіонах України».

Паралельно з конференцією відбулася ІХ міжнародна виставка «Нафта. Газ. Сервіс. 2013», яка презентувала здобутки вітчизняних і закордонних нафтогазовидобувних підприємств, виробників обладнання для бурових робіт та організацій, що готують спеціалістів для відповідної галузі промисловості.

Під час конференції представники Спілки буровиків України обговорили низку важливих питань.
Впродовж конференції представники Спілки буровиків України довели присутнім, яких, до речі, зібралось дуже багато, що Полтавщина є не тільки культурним, а й нафтогазовим центром нашої держави. Мова йшла про вуглеводневий потенціал Східного нафтогазового регіону України, сучасне сервісне обслуговування бурових робіт, новітні технології, розвиток бурового обладнання й інструменту та багато іншого. Відвідав конференцію і заступник голови обласної державної адміністрації з питань промисловості, паливно-енергетичного комплексу, транспорту та зв’язку і надзвичайних ситуацій Борис Галушко. Він розповів про роль органів місцевого самоврядування у сприянні розвитку видобувних галузей.

За роз’ясненнями щодо важливості проведення цієї конференції для нафтовидобувної галузі України ми звернулись до Олександра Григоровича Лазаренка, кандидата технічних наук, головного інженера науково-технічного підприємства «Бурова техніка», голови Полтавської організації Спілки буровиків України.

– Олександре Григоровичу, розкажіть, будь ласка, чим конкретно займається ваше підприємство?
– НТП «Бурова техніка» є провідною українською сервісною компанією, яка понад десять років виконує повний комплекс робіт під час спорудження та капітального ремонту нафтових і газових свердловин на родовищах України, в акваторії Азовського та на шельфі Чорного морів. НТП «Бурова техніка» має кваліфікований персонал, необхідне оснащення, відповідні дозволи, ліцензії та досвід виконання проектних робіт і надає комплекс сервісних інженерно-технологічних послуг під час спорудження вертикальних, похило-спрямованих і горизонтальних свердловин. При цьому рівень надання сервісних послуг в Україні зорієнтований на рівень роботи найкращих міжнародних сервісних компаній, як щодо організації робіт, так і щодо забезпечення.

Головний інженер НТП «Бурова техніка» О. Лазаренко (ліворуч) і голова правління Спілки буровиків України А. Вдовиченко (праворуч) обговорюють із заступником голови Полтавської ОДА Борисом Галушком (у центрі) перспективи нафтогазовидобування на Полтавщині.
– У чому саме полягає повний комплекс робіт зі спорудження та капітального ремонту свердловин?
– Наша робота включає розробку бурових програм і проектно-кошторисної документації, оперативне забезпечення імпортного та вітчизняного обладнання, матеріалів і хімреагентів. Наступний етап – інженерно-технічний супровід безпосередньо на свердловині процесів буріння, кріплення, освоєння та капітального ремонту свердловин. Завершується комплекс проведенням робіт з рекультивації бурового майданчика та передачею його Замовнику.

– Наскільки широка географія ваших робіт?
– Фахівці нашого підприємства мають досвід будівництва нафтових і газових свердловин на родовищах Західного Сибіру, України, Болгарії, Індії, Грузії, Румунії, в акваторії Азовського та на шельфі Чорного морів, у тому числі у спів-
праці з фахівцями міжнародних сервісних компаній.

– З ким із підприємств нафтогазовидобувної галузі на сьогодні співпрацює НТП «Бурова техніка»?
– Замовниками проектної документації та сервісних послуг є як державні, так і приватні нафтогазовидобувні та бурові компанії: «Укр-нафта», «Регал Петролеум Корпорейшен», Полтавська газонафтова компанія, «Кувейт Енерджі», «Куб-Газ», «Useis SA» та інші компанії, для яких важливе якісне та своєчасне виконання бурових робіт, враховуючи вимоги українського та міжнародного законодавства.

– Яку професійну освіту повинен мати фахівець, щоб працювати на вашому підприємстві?
– Ми тісно співпрацюємо з багатьма навчальними закладами України, серед яких Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу тощо. Багато випускників цих закладів стають працівниками НТП «Бурова техніка».

Конференція наочно довела, що Спілка буровиків України створена з метою захисту економічних, соціальних та інших законних інтересів членів Спілки, сприяння у впровадженні сучасної бурової техніки й технології, сприяння підготовці фахівців бурової справи. Як наостанок зазначив голова правління Спілки буровиків України, почесний розвідник надр України Анатолій Іванович Вдовиченко, який головував на конференції, основним висновком зустрічі стало те, що в Україні сьогодні є достатні наукові, виробничі та кадрові можливості, які можуть, за умови залучення іноземних інвестицій і технологій та політичної волі держави, суттєво збільшити обсяги бурових робіт для забезпечення необхідного нарощування видобутку вуглеводнів, а як наслідок – Україна володітиме достатнім потенціалом для забезпечення в найближчі роки своєї повної енергетичної незалежності.
Павєл Москалюк, 22.02.2013, 10:381610
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень