25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтавській облдержадміністрації говорили про взаємодію друкованих ЗМІ з владою та про проблеми «Укрпошти»

Минулого вівторка в залі засідань Полтавської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю облдержадміністрації.

Темою засідання була взаємодія органів виконавчої влади та друкованих ЗМІ щодо виконання завдань, визначених Президентом України та урядом України, стосовно проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з пріоритетних питань державної політики.

У засіданні взяли участь голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко, заступники голови, керівники структурних підрозділів ОДА, керівники засобів масової інформації області, поштовики.

Олександр Удовіченко зазначив, що друковані ЗМІ області не завжди виконують свої функції на всі сто відсотків.

– Я б хотів, щоб ми в критичному плані розглянули питання використання ЗМІ. І навпаки – як журналісти використовують сьогодні можливості комунікацій з різними інституціями, які представляють державну владу, місцеве самоврядування щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи позицій глави держави, влади, – сказав Олександр Васильович. – Якщо об’єктивно дивитися на ситуацію, ми її повинні оцінювати як невикористані можливості процентів на дев’яносто. Аналіз друкованих ЗМІ сьогодні свідчить, що, починаючи від губернатора області й закінчуючи керівниками департаментів, управлінь на районних рівнях, засоби масової інформації не висвітлюють їхньої роботи настільки, наскільки це можливо.

Керівник області наголосив: ЗМІ не завжди та не повною мірою розповідають про діяльність владних структур, тим самим не забезпечуючи достатньою інформацією суспільство. Унаслідок цього дуже часто виникає нерозуміння певних дій та кроків влади. Олександр Удовіченко закликав органи самоврядування та друковані ЗМІ об’єднатися у спільній справі щодо роз’яснення населенню різних політичних ситуацій.

Микола Перепелиця, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, відзначив, що багато газет у районах області все ж стали змістовнішими, і висловив сподівання, що редактори й надалі активно працюватимуть задля насичення інформаційного простору матеріалами, які об’єктивно доноситимуть до мешканців Полтавщини процеси, що відбуваються в державі.

– Президент Віктор Янукович наголошує на важливості активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи. Чому виділені саме друковані засоби інформації? Найперше – щоб глибше розібратися в проблемах, спробувати визначити реальні завдання для поліпшення роботи в цьому напрямку, – говорить Микола Петрович. – Тож при повному усвідомлюванні того, що телебачення, радіо та інтернет мають значний вплив на формування громадської думки, виховання підростаючого покоління, виховання смаків, культури, поведінки і багато чого іншого, усе ж варто зупинитися на друкованому слові.

Але, незважаючи на все це, люди залишаються непоінформовані й з інших причин. Газети і журнали останнім часом не завжди регулярно доходять до передплатників, а в окремих випадках не доходять і зовсім. «Укрпошта» з початку цього року не виконує своїх прямих обов’язків, а через це люди перестають довіряти і газетам, і владним структурам, які вони узагальнюють, і з «Укрпоштою» зокрема. Звідси і низький рівень передплати друкованих ЗМІ: люди просто бояться викинути гроші на вітер і відмовляються від цієї послуги. Абсолютно вся преса області постраждала від таких дій «Укрпошти». Тому саме в цьому ракурсі і продовжилося засідання колегії департаменту.

Скарги людей на роботу «Укрпошти» небезпідставні, проте всі образи та невдоволення людей вислуховують звичайні листоноші, які жодним чином не завинили перед населенням. Деякі з них навіть хочуть звільнитися, аби не бути цапом-відбувайлом. Різні видання не приходять до читачів протягом тижнів і місяців, хоча деякі з них виходять три, чотири і навіть п’ять разів на тиждень.

Люди просто втрачають доступ до інформації, стають безпомічними та беззахисними. А відділенням зв’язку на місцях доводиться віддавати кошти за ті видання, що не приходили, і вислуховувати все те, що про них думають. Передплатникам села Риги Лохвицького району повернуто коштів на суму 1032 грн, Нижня Будаківка – на 258 грн 60 коп., Луценки – на 55 грн 57 коп., Харківці – на 54 грн 74 коп., у Лохвицю – на 84 грн 86 коп.

– Таким чином витісняються з інформаційного поля газети з державницькою позицією. Залишаються ті, які доставляються іншими способами та з іншою метою, – говорить Микола Перепелиця. – Відтак відбувається пряме ігнорування державним підприємством «Укрпошта» вимог президента та уряду забезпечити якнайширше інформування населення про дії влади. Чи не порушуються права громадян при поверненні коштів за передплачені видання через те, що пошта не в змозі організувати передплату і доставку газет? І в чий бік, як не в бік влади, полетять стріли гніву тих людей? І який настрій буде в населення і яка оцінка дій даватиметься не пошті, а владі? Питання, як кажуть, риторичні. Але не лише люди, а й керівні органи влади дадуть належну оцінку, якщо стан справ не налагодиться найближчим часом.

Олександр Удовіченко сказав, що якщо реорганізація потрібна, то її треба проводити, але це ніяк не повинно впливати на якість доставки періодики.

– Ми повинні зробити все, щоб діяльність «Укрпошти» не викликала такого негативу від населення. Треба шукати ефективні методи її роботи, – зауважив Олександр Васильович. – Це не другорядні речі. Адже до населення суспільно

важлива інформація не доходить. Звідси нерозуміння проведення реформ, негативне ставлення до дій влади.

Керівник області поставив вимогу перед керівництвом «Укрпошти» усунути всі проблемні питання до кінця першого кварталу, а за результатами роботи будуть прийняті відповідні рішення.

Директор УДППЗ «Укрпошта» в Полтавській області Микола Хоменко повідомив, що будь-які перетворення не можуть бути безболісними, та запевнив, що всі проблемні питання вирішуються «в робочому режимі». Тож будемо сподіватися, що всі проблеми зникнуть, а люди почнуть отримувати інформацію в повній мірі й довіра до друкованого слова повернеться на належний рівень.
Володимир Оніщенко, 22.02.2013, 13:35788
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень