25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На свій форум у Полтаві зібралися антимонопольники з усієї України

14 – 15 лютого у Полтаві проходив перший в Україні День популяризації конкуренції. У його роботі взяли участь Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко, державний уповноважений АМКУ Федір Влад, голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко, голова облради Іван Момот, голови територіальних відділень АМКУ з усіх областей, керівники обласних служб, правоохоронних органів і судів Полтавщини, голови райдержадміністрацій та райрад, депутати.

– Наша мета – популяризація конкуренції, – наголосив, відкриваючи форум Василь Цушко. – У нас одне з найкращих антимонопольних законодавств у Європі, але воно, можна сказати, перебуває у сплячому стані. Щоб створити умови ринкової економіки, потрібно захистити конкуренцію. Дати право всім на ринку займати свою нішу і щоб конкурували між собою чесно, а не через тіньову сферу, та працювали за єдиними правилами. А вже сам споживач зробить вибір, у кого кращі послуги чи товари. Розвиток економіки – це й розвиток і популяризація конкуренції. Ми живемо в країні, де закон дозволяє притягувати до відповідальності порушників антимонопольного законодавства і штрафи у нас доволі високі. Однак ми не ганяємося за сенсаціями. Головна наша задача, щоб цей закон виконувався. Антимонопольний комітет не ставить за єдину мету притягувати порушників до відповідальності, штрафувати. Перед винесенням остаточного рішення з порушниками проводять роз’яснювальні бесіди, круглі столи, надають рекомендації.

Перед присутніми прозвітував про роботу голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Онищенко. Він зокрема навів і такі приклади: було припинено 205 порушень законодавства про захист економічної конкуренції (для порівняння: у 2006 р. – 19,

2010 р. – 130), 44 порушення у вигляді антикорупційних узгоджених дій, а всього протягом минулого року до територіального відділення фізичними та юридичними особами подано 210 заяв.

У рамках роботи форуму відбулося й чимало інших цікавих заходів. Зокрема й засідання круглого столу, де представники Антимонопольного комітету України, керівники області та підприємці Полтавщини обговорили проблеми і перспективи конкурентного середовища в регіоні та державі загалом. Державний уповноважений АМКУ Ф.Влад розповів про соціально вагомі ринки, за якими проводитимуться дослідження на Полтавщині. Цього року їх шість: «Адміністративні послуги, супутні послуги», «Оренда земель сільськогосподарського призначення», «Підключення об’єктів містобудування до мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення», «Реалізація лікарських засобів», «Ритуальні послуги. Стан корупції. Проблемні питання». Однак життя диктуватиме і свої умови, тож це не означає, що робота АМК буде обмежуватися лише цими напрямами.

Підприємці у свою чергу теж порушували чимало так званих проблемних питань. Це й оренда землі, проведення тендерів і державних закупівель загалом, право власності на нерухоме майно тощо.

– Часто через політичну ситуацію в країні, навіть стан конкуренції на українських ринках сприймається неоднозначно. Проте, після перебування в Україні з робочим візитом, експерти міжнародної організації ЮНКТАД зробили огляд нашого законодавства у цій сфері. Після чого дали позитивні висновки щодо його діяльності. І, власне, були приємно здивовані його рівнем, – сказав Василь Цушко.

Він вважає, що за допомогою Днів популяризації конкуренції, які розпочалися з Полтави, держава зможе підняти і свій економічний та інвестиційний імідж: «Популяризація конкуренції сприятиме розвитку економіки України».

За твердженням Василя Цушка, вибір Полтавщини для проведення першого Дня розвитку конкуренції не є випадковим, адже місцеве тервідділення АМК уже п’ять років поспіль є кращим за підсумками роботи, спрямованої на захист антимонопольного законодавства.

– Ми вдячні, що саме Полтавський регіон обрали для проведення такого форуму, – зазначив голова ОДА Олександр Удовіченко. – Антимонопольний комітет – це наш партнер, який здатен об’єктивно оцінити ситуацію та вплинути на вирішення проблеми.

День розвитку конкуренції, започаткований Антимонопольним комітетом України, відтепер проводитимуть два – три рази на місяць у різних регіонах України.
Віталій Скобельський, 22.02.2013, 13:402981
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень