19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Презентували свій «Голос ветерана»

У відділі літератури з мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського літературна студія Полтавського міського клубу ветеранів війни та праці представила збірку членів своєї студії «Голос ветерана». Це 13 випуск творчого доробку літераторів-ветеранів. Закохані по вінця душі в життя, вони поспішають донести до читачів свою радість буття в цьому непростому світі, поділитися спогадами, якою ціною дісталося мирне небо над нашими оселями, містами та селами.

Голова клубу ветеранів і член літстудії Лілія Куколенко з приємністю зазначила, що полку літераторів прибуло. Серед них – і два учасники бойових дій.

Василь Глущенко – людина з легенди. Полковник у відставці, інвалід Великої Вітчизняної війни, брав участь у звільненні України, Білорусії, Польщі, штурмував Берлін і залишив свій автограф на стіні Рейхстагу: «Глущенко В.М. из Полтавы». Нагороджений багатьма орденами і медалями. Живе в Полтаві, зустрічається зі школярами, розповідає про буремні дні й роки своєї молодості, пише спогади. Фрагменти з них уперше публікуються в «Голосі ветерана».

А Борис Ковтун – наш земляк із села Безсали. Учасник бойових дій, звільняв полонених із концентраційних таборів. В одному з них звільнив і батька майбутнього Президента України Віктора Ющенка. Ще й власним пайком з ним поділився. Випустив книгу «Я бачу сонце». Схвильований ветеран не приховував сліз радості від зустрічі з побратимами, ділився спогадами, цитував класиків і частівки, демонструючи чудову пам’ять, світлий розум і життєвий оптимізм..

Керівник літстудії Ніна Гриб подякувала Борису Петровичу за участь у «Голосі ветерана», побажала довгих років літературної праці, вручила йому квіти і розцілувала, витерши сльози.

Ніна Федорівна розповіла про редакційну колегію альманаху, його розділи. Їх чотири: «Слово, опаленное войной», у якому надруковані спогади учасників бойових дій, в’язнів Заксенхаузена №125854 та Флюссенбурга №155. У другому – «Дети войны: судьба и вдохновение» – надруковані твори відомих письменників Миколи Костенка, Івана Моцара, Володимира Карпенка, літераторів Валентини Нездойминоги – лауреата премії імені Панаса Мирного, члена Спілки письменників Кривбасу Бориса Першикова, лауреатів XIII загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» Ніни Гриб, Надії Коркішко-Воронцової, Оксани Кравченко, Людмили Ларіонової, Людмили Новохатько та інших авторів, на загал – 18 осіб. Третій розділ розповідає про «Связь поколений».

Зі словом до читача звернулася Зоя М’ясоїд – методист методичного кабінету міського управління освіти. «Ось уже 17 років у Полтаві триває справжня естафета поколінь. Літстудійці клубу ветеранів війни та праці спільно з управлінням освіти ініціювали й щорічно проводять конкурс на кращий літературний твір про війну й назвали його «Здіймайся до зір, наше слово про мир». У цьому розділі опубліковані кращі твори школярів-конкурсантів Сергія Макаренка, Наталії Демочко, Ілії Лепьохіна. Презентовані й автори публікацій з портретами і короткою біографією. А завершає альманах розділ «Информация», де вміщені повідомлення про ювілей «Молодой гвардии», про нові літературні видання інших, не полтавських, видавництв, ювілейні дати тощо.

Кожний із присутніх літстудійців виступив зі своїми віршами. Утім, тепер нашим шановним ветеранам залишилося захищати свої права хіба що силою слова!

Черговий випуск «Голосу ветерана» вийшов державним коштом як соціально значуща література. А привітав літстудійців зі знаменною подією і подякував їм за велику справу з виховання молоді представник Полтавської облдержадміністрації Олександр Отич.
Лідія Черпакова, 25.02.2013, 11:49937
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень