27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Чим закінчилася операція «Альфи»?

Повідомлення про затримання міліціонерів, задіяних у виготовленні та збуті наркотичних речовин, викликали чималий ажіотаж серед жителів області. Аби розставити всі крапки над «і» та спростувати численні чутки, прокурор області Андрій Миронов провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ.

Прокурор повідомив, що під час проведення Управлінням Служби безпеки України оперативно-розшукових заходів на Полтавщині виявлено діяльність злочинного угруповання. Його члени протягом 2012 року займалися виготовленням і збутом наркотиків. Інформація про це внесена слідчими до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, отримана ухвала суду на проведення негласних слідчих дій.

Бандою наркоділків керував начальник відділу БНОН

– Установлено, що до складу організованої злочинної групи входили чотири правоохоронці, – розповів Андрій Миронов. – Це – начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків міського управління міліції та троє його підлеглих, оперативних працівників цього ж відділу. Крім них, у банду входили ще дев’ять осіб, раніше уже судимих. Наймолодший член групи 1986 року народження, найстарший – 1954-го.

Начальник БНОН виконував роль організатора, використовуючи своє службове положення, а також «покривав» діяльність групи, сприяючи їй у безперешкодному здійсненні злочинів на території Полтави. Тільки протягом грудня торік угруповання закупило в іншому регіоні наркотичних засобів на 400 тисяч гривень, а грошовий обіг наркотиків за останні п’ять місяців за попередніми підрахунками становив понад мільйон гривень.

У затриманні банди злочинців брали участь понад півтори сотні правоохоронців, були залучені працівники спецпідрозділу «Альфа» з Києва, Сум, Кременчука, Харкова, Дніпропетровська. Першими про банду дізналися оперативники СБУ й почали «вести» злочинців, перевіряючи сигнал, що надійшов. Вони робили оперативні закупки, аби з’ясувати, хто ж стоїть на чолі угруповання.

Нарколабораторія в гаражі, міні-сад – у приватному будинку

Наркотики та сировина для їх виготовлення зберігалися в гаражі, переобладнаному під нарколабораторію, що орендував один із затриманих. Під час досудового розслідування була виявлена ще одна лабораторія у приватному будинку. Коли члени слідчо-оперативної групи потрапили туди, то виявили 50 ємностей, у яких вирощувався канабіс. Під час обшуку було вилучено понад 160 тисяч гривень, отриманих від реалізації наркотичних засобів, опій та інші небезпечні наркотики, холодна зброя й пістолет.
Зараз за фактами зловживання службовим становищем працівниками правоохоронних органів та щодо виготовлення, зберігання і реалізації наркотичних засобів у особливо великих розмірах проводиться розслідування. Термін покарання за цими статтями – до 12 років з конфіскацією майна.
Затриманий начальник відділу БНОН працював у міліції з 2003 року, а відділ очолив у 2009-му.
– Мені дуже прикро, що ті, хто має забезпечувати порядок і захищати закон, насправді першими його порушують, – зауважив Андрій Миронов.

Наразі планується тотальна перевірка по області відділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.
– Едуард Федосов, керівник УМВС у Полтавській області, віддав розпорядження провести позачергову переатестацію всього особового складу БНОН Полтавщини, – підтвердив Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ обласного УМВС.
Павєл Москалюк, 25.02.2013, 12:13778
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень