25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Дев’ятикласник Євген Шуба став справжнім героєм, урятувавши свою сусідку

У вівторок, 19 лютого, в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області відбувся брифінг, на якому розповіли про перспективи розвитку цивільного захисту та проходження весняного водопілля в області.

Були присутні заступник голови Полтавської облдержадміністрації Борис Галушко, начальник Управління ДСНС у Полтавській області Роман Кириленко та начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА Михайло Андрусенко.

А почалося все з приємної події – нагородження юного полтавця, дев'ятикласника ЗОШ №7 Євгена Шуби (на фото), який урятував свою сусідку під час пожежі. Увечері 25 січня хлопець відчув у своїй кімнаті запах диму, що поступово посилювався. Це стривожило юнака, і він вискочив на безлюдну вулицю, де побачив, що горить сусідній будинок. Євген оцінив ситуацію за лічені секунди й кинувся до палаючої споруди. Він знав, що там живе жінка із хворими ногами. Та двері були зачинені, тож хлопець підбіг до вікна й, руками вибивши скло, почав кликати сусідку. Зрозумівши, що та його не чує і не може вибратися, Євген зумів вибити двері та витягнути жінку на вулицю. Тим часом підоспіли й сусіди, які викликали рятувальників МНС. А хлопець тим часом уже ухопив відра і першим почав гасити вогонь, спонукавши до дії і сусідів. У цей час прибули пожежники й остаточно загасили полум'я. Медики «швидкої» забрали сусідку з опіками та Євгена з пораненою рукою до першої міської лікарні, де надали всю необхідну допомогу.

До речі, хлопець – людина напрочуд скромна, тому свій по-справжньому геройський вчинок не «афішував» навіть серед однокласників. Лише класний керівник, побачивши поранені руки хлопця, спонукала його все розповісти…

Євген зізнається, що з раннього дитинства мріяв стати рятувальником, а після цього випадку його мрія лише зміцнилася. Борис Галушко та Роман Кириленко вручили хлопцеві диплом, подарували музичний пристрій і пообіцяли, що в майбутньому посприяють здійсненню його мрії, адже саме таких відданих та безстрашних людей і потребує країна.

Загалом заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко зазначив, що за січень 2013 року сталося менше нещасних випадків, зокрема зі смертельними наслідками, ніж за цей же період торік.

Роман Кириленко повідомив, що обласне управління ДСНС забезпечено необхідним для роботи оснащенням. Однак заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, що цього року пріоритетом буде саме зміцнення матеріально-технічної бази цивільного захисту населення.

– У 2013 році плануємо провести інвентаризацію всіх сховищ, потім будемо міркувати, як краще їх використовувати, – підкреслив Борис Павлович. – Нам дуже важливо, щоб цілодобово всі підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій були в стані бойової готовності. Я вдячний усім фахівцям, які відповідально ставляться до своїх обов'язків.
Володимир Оніщенко, 25.02.2013, 12:223025
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень