27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

День музики у стінах драмтеатру

Ще Аристотель колись сказав: «Музика здатна впливати на етичний бік душі; і якщо вже музика володіє такими якостями, то, очевидно, вона має бути включена у число предметів виховання молоді».
Володимир Сідоров-старший та Володимир Сідоров-молодший.

Поки всі навколо раділи Дню закоханих, в учнів Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 минулого четверга з’явився ще один привід для свята. Саме 14 лютого директор закладу Євгеній Романов і батько учня цієї школи Володимир Сідоров організували для них екскурсію у царство музики. Пройшла вона в обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя у вщерть заповненому залі.
Таке місце проведення було обране невипадково.

Юний віртуоз Володимир Сідоров зіграв у супроводі симфонічного оркестру.
– Ми хотіли не лише провести концерт, а й показати дітям, що таке класична музика, – говорить Володимир Дмитрович. – А щоб вони могли зрозуміти все повною мірою, потрібно було організувати відповідну культурну атмосферу.

Саме театр, на думку Володимира Дмитровича, є тим місцем, де можна уповні відчути всю велич і глибину класичних музичних шедеврів.
Перед юними глядачами зіграв Полтавський симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна. Він виступив у рамках освітньої музичної програми для учнів полтавських шкіл «Чарівна паличка диригента».

Варто сказати, що з перших акордів музиканти підкорили зал і діти відразу поринули у дивовижний світ звуків, адже першою композицією, котру виконав оркестр, стала увертюра Ісаака Дунаєвського до кінофільму «Діти капітана Гранта». Вона відома багатьом, і нинішнє покоління не стало винятком.

Ведуча концерту, артистка, скрипаль оркестру Аліна Синяговська провела для присутніх школярів справжній урок, на якому розповіла дітям про інструменти, що входять до складу оркестру, розказала про історію, легенди та походження кожного з них. Музиканти ж демонстрували глядачам як сам інструмент, так і звуки, що він видає.

Радували глядачів класичною музикою не тільки дорослі, а й маленькі солісти. У супроводі симфонічного оркестру перед присутніми виступили учень 5-А класу Полтавської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, учень п’ятого класу музичної школи №1 ім.П.Майбороди Володимир Сідоров та учениця шостого класу цієї ж музичної школи Катерина Потькало – лауреати численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Володя зіграв Й.Гайдна «Концерт ре мажор», І частина, у супроводі симфонічного оркестру та «Вальс» Є.Соколовського. Останню композицію хлопчик виконав у супроводі камерного оркестру викладачів музичної школи №1 ім.П.Майбороди. У парі з Катею він виконав «Коломийку» В.Подвала ансамблем у чотири руки. Дівчинка як солістка представила до уваги глядачів «Лист бажання» Фрідріха Шопена. Обоє дітей вчаться у викладача ДМШ №1 ім. П.Майбороди Ольги Горбушкіної. Своїх юних талантів викладач оцінює як дуже перспективних і бачить у них величезний потенціал.

– Діти хапають усе на льоту, дуже багато часу приділяють навчанню та викладаються по повній програмі, – говорить пані Ольга.
Катерина Потькало навчається в Ольги Горбушкіної з другого класу, а Володимир Сідоров – останні півтора року. Хлопчик говорить, що класична музика йому дуже близька.

– Моя улюблена композиція – «П’ята симфонія» Бетховена, а з композиторів найбільше подобаються Моцарт і Гайдн, – розповідає Володя. – А крім класичної музики, імпонує творчість відомої британської групи «Smokie».

У майбутньому юний віртуоз, котрий, крім музики, успішно займається й спортивною гімнастикою, планує опанувати ще й гітару.
Наприкінці свята у зал винесли торт, що став подарунком музикантам від колективу школи №3.

Підбиваючи підсумки, можна сказати: День музики вдався. Виконавці змогли ніжно зачепити тонкі струни дитячих душ, і урок мистецтва залишив у них тільки найкращі враження. Саме тому в залі панувала тиша, а вся увага була прикута до оркестру. Це ще раз підтвердило відому істину: слова іноді потребують музики, а от музика не потребує нічого, бо її мова універсальна і зрозуміла всім і кожному.
Оксана Ханас, 25.02.2013, 12:27784
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень