19 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У гармонії з природою

Громадська організація «Центр природного землеробства» відсвяткувала п'ять років своєї діяльності. На честь річниці в Полтавській державній аграрній академії відбувся захід, на якому зібралися учасники центру, а також фермери з усієї Полтавської області. Центр було створено з метою дослідження, пропаганди і впровадження у виробництво технологій органічного землеробства. Полтавські аграрії діляться зі своїми колегами з різних районів Полтавщини досягненнями у сфері правильного використання земельних ресурсів, вирощування екологічно безпечної продукції, відродження та збереження родючості українських чорноземів. Ця інформація призначена не тільки для фахівців, а й для всіх власників земельних ділянок.

У рамках своєї діяльності громадська організація постійно проводить різного роду екскурсії, семінари, на яких кожен має нагоду ознайомитися з принципами органічного землеробства, біологічними засобами захисту рослин. Подібні осередки працюють у Миргороді, Хоролі, Кобеляках, Лохвиці, Опішні, Гадячі, Лубнах.

Сергій Пономаренко (праворуч) спілкується з аграріями області.
– Учасники Полтавського центру випускають газету під назвою «Диво-земля», яка, до речі, читається однаково як українською, так і російською мовою. А головний символ – Україна у вигляді зеленого дерева – відображає гармонію української природи, – говорить голова Полтавського центру природного землеробства Сергій Пономаренко.

Газета – чудовий збірник порад, корисної інформації, набутого досвіду попередників, просто знахідка для кожного, хто дбає про своє здоров'я.

Також у ній надрукований місячний календар Марії Тун на 2013 рік, у якому рекомендується час посадки і пересадки культур, обрізки дерев та збирання врожаю.

Центр природного землеробства співпрацює з центром «Полтава-Органік», на базі якого працює лабораторія агрохімічного аналізу, де всі охочі мають змогу перевірити ґрунт своєї земельної ділянки на вміст основних поживних речовин та отримати поради з правильного його удобрення.

Також організація тісно співпрацює з ПП «Агроекологія» Шишацького району, яке вже майже тридцять років не використовує хімічних речовин, тому продукцію цього підприємства називають екологічно чистою.

Сергій Пономаренко визначає три засади органічного землеробства:
– Насамперед це відмова від глибокої оранки, синтетичних мінеральних добрив і, звісно, хімічних засобів захисту рослин. Поверхневий обробіток ґрунту не повинен перевищувати 10 – 12 сантиметрів, та в жодному разі не треба використовувати хімії для вирощування овочів.

З кожним днем кількість учасників та прихильників життя без хімікатів зростає. У центрі природного землеробства з радістю дають поради щодо вирощування здорової продукції – тут мають великий досвід у цій справі.

Запрошені на ювілейний захід мали нагоду насолодитися не тільки чудовим концертом, а й скуштувати високоякісну, екологічно чисту продукцію, яку виготовляють члени центру. Це і варення з глоду, і каша з насіння амаранту, і сушені овочі. А «родзинкою» пригощання став поживний бездріжджовий хліб.

Насамкінець трохи історії. Недарма в давнину козаки прикладали землю до ран, адже знали цілющу силу землі-матінки. А століттями раніше давньоруські богатирі не вирушали в похід без грудки землі в кишені, бо були переконані, що вона додає їм сили в боротьбі з ворогами.

А що ж робимо ми, нинішнє покоління? Нівечимо нашу землю, зменшуємо її цілющу властивість, чим повсякдень завдаємо великої шкоди і своєму здоров'ю, і здоров'ю своїх дітей. Тож доки ще не пізно, маємо виправляти свої помилки.
Інна Діхтенко, 06.03.2013, 10:201030
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень