21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Флорист Наталія Козуб: Довіра моїх клієнтів — найдорогоцінніша нагорода за мою працю

Зима програє останню відчайдушну битву з весною, за декілька тижнів на деревах з'являться бруньки, а з-під останнього снігу – і перша зелена травичка.

Весна – традиційно сезон закоханих, пора ніжних слів та яскравих квітів. Але букет квітів не просто подарунок, це енергетичний заряд, який хочеться розділити з близькою людиною. Тому дуже важливо не тільки обрати «правильні» квіти для букета на той або інший випадок життя, але й гарно його оформити. А краще взагалі звернутися до фахівців – справжніх майстрів квіткового розмаїття.

На декілька «флористичних» питань кореспондента «ПВ» погодилася відповісти Наталія Козуб, директор і засновник квіткового магазину та флористичного центру «Царство квітів», який працює в Полтаві за адресою вул. Фрунзе, 63, уже більше трьох років. Це магазин широкого профілю, тут можна придбати не тільки зрізані квіти, але й іграшки та статуї з квітів, композиції з цукерок, квіти у горщиках та аксесуари для них. Майстри з «Царства квітів» обслуговують виїзні церемонії: весілля, корпоративи, ювілеї, прикрашають кортежі й бенкетні зали. Також тут цілодобово можна замовити квіткові композиції, зателефонувавши 2-25-00.

– Наталіє, розкажіть, будь ласка, як давно ви захопилися флористичним мистецтвом і яких успіхів досягли на цій ниві?
– Квітами почала займатись абсолютно випадково, але з часом пройнялася цією справою й полюбила її. Спочатку просто продавала квіти, потім сама почала створювати букети й композиції. Вони суттєво відрізнялися від витворів моїх колишніх колег, були нестандартними і креативними, але, як не дивно, швидко стали затребуваними. Таким чином у мене з'явилися перші власні клієнти. Варто зауважити, що минуло більше десяти років, та багато хто з найперших моїх клієнтів залишаються постійними. Вони навіть не зазначають, з яких саме квітів має складатися букет – просто кажуть, кому та з якого приводу вони хочуть його подарувати й на яку суму орієнтуються. Технічна складова – суто моя справа, і ще не було такого, щоб хтось залишився незадоволеним. Вважаю, що довіра моїх клієнтів – найдорогоцінніша нагорода за мою працю.

До того ж я не зупиняюся на тому, що вже вмію, регулярно відвідую семінари з флористичного мистецтва, що проходять у Києві, Одесі та інших великих містах України, щоб ознайомитися зі світовим флористичним досвідом. Цей досвід я втілюю у своїх нових роботах і передаю його своїм працівникам.

– Які квіти нині користуються попитом у Полтаві?
– Сьогодні, як, певно, і завжди, найпопулярнішою квіткою залишається троянда, також затребувані еустома, гортензія, бузок, соняшник і, звичайно, тюльпан. Чоловікам частенько купують гладіолус та антуріум – квітку кохання, яка нагадує пронизане стрілою серце.

– Букети з яких квітів ви б порадили дарувати на свято 8 Березня?
– Найкращий вибір для букету коханим жінкам – квіти, які символізують прихід весни: тюльпан, бузок та мімоза. Та не варто забувати і про класичні композиції з троянд.

– Дякую за цікаве спілкування, я дізнався багато нового, сподіваюсь, що і читачам «ПВ» стане у пригоді ваш досвід.
Павєл Москалюк, 06.03.2013, 11:353003
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень