25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Страждають від насильства в родинах

Міжрегіональний круглий стіл на тему «Насильство в сім’ї: шляхи подолання» відбувся минулого тижня на базі Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України ім.Ярослава Мудрого». Він пройшов завдяки взаємодії міського Управління у справах сім’ї, молоді та спорту й студентського парламенту вже згаданого вищого навчального закладу.

Запрошеним гостем заходу стала Ганна Христова, кандидат юридичних наук, доцент Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», головний науковий співробітник Національної академії правових наук України, експерт з прав людини ОБСЄ.

Виступає начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Олена Ромас.
Від психологічного, фізичного, економічного, сексуального насильства у власній родині на сьогодні потерпають 44 відсотки громадян. Воно залишається найбільшою проблемою в галузі порушення прав людини. Найчастіше страждають діти, залежні від своїх батьків; жінки, котрі перебувають у залежності від чоловіків; люди похилого віку тощо. Щороку масштаби цієї проблеми зростають. Нині на обліку Міністерства МВС України перебувають майже 100 тисяч громадян, здатних до вчинення насильства по відношенню до близьких. За даними судової державної адміністрації, у 2009 році надійшло 104336 звернень щодо притягнення до адміністративної відповідальності тих, хто вчинив насильство в родині. За період, що минув, ситуація не поліпшилася.

Олена Ромас, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, під час свого виступу навела статистику по обласному центру щодо проблеми домашнього насильства.
– Для органів місцевого самоврядування це питання дуже актуальне, проводиться щоденна робота для його вирішення, – наголосила Олена Миколаївна. – На жаль, сьогодні маємо складну соціально-економічну ситуацію у країні, а це веде до напруження в родинах. Виникають конфлікти, сварки, іноді починаються справжні сімейні війни.

Статистика свідчить: за 2011 рік у Полтаві зафіксовано 482 звернення і повідомлення про насильство у сім’ї, а вже у 2012 році ця цифра зросла до 632, причому 569 звернень надійшло від жінок.
– Наша служба спільно зі службою у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, правоохоронними органами постійно займається проблемою, – повідомила Олена Ромас. – Проводиться інспектування сімей, виїзди до потерпілих, зустрічі як із жертвами, так і тими, хто практикує домашнє насилля. До такої роботи долучаються Управління охорони здоров’я та Управління освіти. Нам також допомагають благодійна асоціація «Світло надії», полтавський центр сім’ї «Родинний дім», всеукраїнський правозахисний рух «Гідність». Вони надають інформаційну підтримку, проводять практичну роботу, консультують у складних ситуаціях.

Олена Миколаївна наголосила на необхідності чіткої та злагодженої взаємодії всіх структурних підрозділів, аби діяльність, спрямована на попередження та запобігання насильству в родині, була ефективною.

Ганна Христова, гостя із Харкова, розповіла студентам про міфи, які стосуються домашнього насилля. Вона показала: більшість людей неправильно оцінюють ситуацію, що стосується цієї проблеми, і не завжди правильно бачать мотиви та причини виникнення агресії по відношенню до членів родини. Правник зауважила, що у країні фактично не налагоджена система доступу до роботи кризових центрів, де надавалася б відповідна допомога потерпілим від насильства у родині, насамперед жінкам із дітьми. Вона продемонструвала присутнім слайди, відповіла на запитання студентів тощо.

Під час засідання була розповсюджена поліграфічна та іміджева продукція, надана Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда Україна», давнім партнером Управління у справах сім’ї, молоді та спорту по співпраці.
Оксана Ханас, 06.03.2013, 12:133328
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень