23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Пролягла доріженька від Полтави до Лубен

Лубни – місто зі своєрідною і неповторною аурою, де на кожному кроці відчувається подих тисячолітньої давнини. Заслужений художник України, член НСХУ Василь Коркішко з дружиною Надією запрошені на літературно-мистецьке свято, що відбулося в дитячій музичні школі, Лубенською міською радою. Адже нещодавно тут відбулося засідання журі з присудження премії імені Володимира Малика за 2012 рік.

На честь гідного сина України, романіста історичного жанру, пісняра козацької слави, лицаря та істини, чарівника з Лубенщини Володимира Малика традиційно ось уже дванадцять років відбувається величне мовне свято та вручення премії його імені. Цього року серед лауреатів – полтавці Іван Моцар (у номінації «Література і публіцистика») за збірку творів «Сліпий дощ, навскіс» та Надія Коркішко-Воронцова (у номінації «Мистецтво та монументальна скульптура») за творчий доробок у жанрі живопису 2008 – 2011 років.

Поки працювало журі, визначаючи переможців конкурсу, учасники завітали до картинної галереї Лубенського краєзнавчого музею. Там їх привітно зустріли його співробітники разом із директором Тамарою Дяченко й запропонували оглянути виставку картин сучасних художників посульського краю із фонду музею, з вітринними скарбами славної землячки Героя України Віри Роїк, зразками опішнянської кераміки.

А в дитячій музичній школі, де було відкрито виставку доробків лауреатів і дипломантів премії імені Володимира Малишка, – як багате оздоблення до неї Надія Коркішко-Воронцова дарує свої картини: «Квіти кохання», «Під Полтавою поле битви», «На батьківщині М.В.Гоголя», «Автопортрет». У залі, де відбувалося преміювання переможців, на сцену винесли величезну корзину квітів, яка невдовзі стала до підніжжя пам'ятного знаку біля будинку письменника. Цю почесну місію виконали голова літературного осередку Олександр Міщенко та відповідальний секретар Ніна Шерстюк.

…Урочистості тривають. На великому екрані – Володимир Малик у його робочому кабінеті в затишному будинку, «наодинці» з героями своїх безсмертних творів «Таємний посол», «Князь Кий», «Князь Ігор» та інших. Звучать рядки зі «Слова о полку Ігоревім»: «Коні іржуть за Сулою, гримить слава у Києві!». Великому літописцеві Володимиру Малику любов і шана від народу була дарована за життя. Його твори, його герої живуть і житимуть довічно. Адже стоять поруч з творами Александра Дюма і Генріка Сенкевича….

– Сьогодні вже удванадцяте ми вітаємо нових лауреатів міської премії імені Володимира Малика, яка давно вийшла за межі Лубен, – звернувся до слухачів у переповненій залі голова журі, керуючий справами виконкому Лубенської міськ-ради Валерій Даценко. – Маємо вже лауреатів від Стрия до Луганська, від Києва до Гадяча, від Умані до Кременчука, з усіх районів Полтавщини. Серед славної плеяди переможців такі імена, як Григорій Олійник, Віра Жук, Микола Степаненко, Олександр Ярмак, письменниці-лубенчанки Ольга Хало, Раїса Плотникова, Наталія Баклай і багато-багато достойників. А засновниками премії виступили депутати обласної ради Григорій Тягло та Олександр Сиченко (син Володимира Малика, член Полтавської спілки літераторів).

Ведучі свята до імен лауреатів із Полтави додають Івана Захарченка з Макарівського району Київської області, звідки родом і Володимир Малик, Марину Павленко з Умані Черкаської області, Людмилу Розсоху з Миргородщини, Ганну Гойду з Лубен. Серед лауреатів – і народний самодіяльний пісенно-танцювальний колектив Лубенського будинку культури «Посульська рапсодія» під керівництвом Богдана Ніколаєва. На сцену запрошують для вручення дипломів із преміями і квітів лауреатів і дипломантів мовно-мистецького свята, а з ними і члена НСХУ Василя Коркішка. Потім виступила й Надія Коркішко-Воронцова, яка подякувала за високу оцінку її творчого доробку й подарувала родині Сиченків картини «Яблунька розквітла» і «Квіти кохання». А в подарунок Лубенському краєзнавчому музею пані Надія передала свою картину «Краєвиди рідного краю».
Лідія Черпакова, 12.03.2013, 14:173227
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень