22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Петро Симоненко: Медичну реформу навряд можна назвати успішною

На засіданні медіа-клубу «На власний погляд» із представниками регіональних засобів масової інформації спілкувався також лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко. У своєму виступі нардеп висвітлював позицію Компартії стосовно реформи галузі охорони здоров’я у країні.

Із самого початку свого виступу Петро Миколайович почав наводити цифри, які свідчать про те, що медичну реформу навряд чи можна назвати успішною.
– З 1990 року коефіцієнт смертності населення зріс з 12,1 до 14,5. Тобто на 10 тисяч громадян у 2011 році цей коефіцієнт становив 14,5, – говорить лідер парламентської фракції комуністів. – У цілому погіршилося фінансування охорони здоров'я: у 1995 році в цю сферу спрямовувалося 4,8% від ВВП, а у 2011-му – 3,7%. Якщо в 1990 році на 10 тисяч громадян доводилося 135 ліжко-місць у лікарнях, то у 2011-му – уже 91. Комуністи із самого початку виступали проти реформи охорони здоров'я в тому вигляді, у якому вона декларувалася. Пілотний експеримент, що проводиться в ряді областей більше року, тільки підтвердив наші найгірші побоювання. І продемонстрував, що суть медичної реформи зводиться до таких позицій: по-перше, це різке скорочення фінансування цієї галузі, по-друге, так звана «оптимізація», тобто закриття медичних установ. І третє – різке зниження рівня медичної допомоги при переході від фахівців-лікарів до сімейних лікарів.

Симоненко повідомив, що депутати-комуністи постійно слідкують за процесом здійснення реформи. За це відповідає справжній професіонал – народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, професор-медик Ірина Спіріна. Вона має досвід організаційної роботи, а крім того, постійно тримає контакт із лікарями та пацієнтами. Завдяки цій роботі комуністи зібрали величезний об'єм інформації, яка дозволяє сьогодні підбити певні об’єктивні підсумки. Петро Миколайович вважає, що ці висновки невтішні, адже необхідних умов для змін не забезпечили, можливих негативних наслідків не передбачили, проте зміни вже почалися.

Також Петро Симоненко відмічає велике бажання економити на галузі охорони здоров’я. Лідер КПУ говорить, що скорочення фінансування під виглядом злиття відділень і скорочення лікарень призводить до зменшення кількості ліжко-місць та збільшення навантаження на лікарів, що у свою чергу впливає на якість надання медичної допомоги.

– Подібні реформи необхідно ретельно готувати, починаючи з підготовки кадрів, – наголошує Петро Миколайович. – На кваліфікованих сімейних лікарях фактично тримається вся запропонована реформа, адже вважається, що вони мають задовольняти вісімдесят відсотків первинних запитів пацієнтів. Але проблема в тому, що таких лікарів ще не навчили. Сьогодні середній вік медичного персоналу в багатьох сільських медичних закладах становить 50 – 55 років. У результаті маємо приклади, коли 70-річний окуліст повинен працювати сімейним лікарем і надавати педіатричну допомогу. У Дніпропетровську, наприклад, є тільки 140 сімейних лікарів, що можуть охопити лише 24 відсотки городян.

– З темою скасування медичної реформи комуністи йшли на вибори, ми обіцяли своїм виборцям скасувати реформу і свою обіцянку виконаємо. Законопроект підготовлений і буде поданий у Верховну Раду. Питання тільки, як проголосують інші політичні сили і чи захочуть вони виконувати свої обіцянки. Від цього залежить, чи будуть українці здоровими і чи буде в України майбутнє, – наголосив на завершення свого виступу Петро Симоненко.
Володимир Сулименко, 12.03.2013, 14:422907
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень