21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Компанія «Yandex» презентувала панорами вулиць Полтави та Кременчука

Усі ми любимо подорожувати. Проте на це часто-густо не вистачає то часу, то грошей, то чогось іншого. До того ж, маючи обмежені ресурси, часто важко визначитися, куди б саме спрямувати стопи свої. І тут на допомогу нерішучому мандрівнику приходять інтернет-технології.

Найпривабливіші місця світу вже давно детально відфотографовані, а зі світлин складені панорами, які дозволяють здійснити віртуальну прогулянку навіть багатьма містами, оцінити визначні пам'ятки, відчути своєрідну атмосферу.

Днями до міст, якими можна подорожувати, не виходячи з дому, приєдналися Полтава та Кременчук. Дякувати за це потрібно співробітникам найбільшої російської пошукової системи «Yandex». Ще в травні – червні минулого року в Полтаві було сфотографовано 200 кілометрів доріг (130 – у Кременчуці), зроблено 22644 фотографії (13640 – у Кременчуці) та 5661 кругових панорам (3410 – у Кременчуці). Панорами охопили практично всі райони міст. Робота над створенням цілісної системи тривала більше ніж півроку, і сьогодні за запитом «Полтава» в розділі «Карти» на сайті http://www.yandex.ua/ можна побачити ось таку схему:


Прогулянка можлива тими вулицями, які виділені. Для того щоб потрапити в місце, яке вас цікавить, потрібно лише натиснути на нього. Наприклад, спробуємо завітати до нашого Корпусного парку:


За допомогою стрілок-покажчиків можна рухатися містом, мишки – оглядатися по сторонах. За прогулянкою можна провести багато годин, адже за умови швидкого інтернет-з'єднання вона відбувається практично у реальному часі.

Днями працівники компанії «Yandex» завітали до нашого міста, аби провести прес-конференцію для представників преси та поділитися своїми враженнями про Полтаву і Кременчук.

– Наша компанія працює над створенням панорам міст України з 2010 року, – розповіла Олена Шилова, менеджер геоінформаційного відділу «Yandex». – Починали з Києва, а Полтава і Кременчук стали відповідно 64 та 65 містами, панорами яких уже є на Yandex-картах. Треба сказати, що в травні 2011-го нам дуже пощастило з погодою. Було сонячно, ніщо не заважало працювати. Тому ми встигли відфотографувати Полтаву всього за чотири дні. Знімали спеціальною камерою, закріпленою на даху автомобіля, що рухався вулицями міста.

Іван Павлушин, котрий координував у Полтаві роботу операторів, розповів про апаратуру, за допомогою якої проводилися зйомки, про курйози, що трапляються з операторами під час знімального процесу, про людей, які заздалегідь готуються до приїзду операторів, надягають веселі костюми, створюють веселі флеш-моби, приймають незвичні пози, щоб потім знайти себе на Yandex-картах.

Працівники компанії не розголошують конкретних планів на майбутнє, проте стверджують, що робота в Україні триває, упродовж року планується створити панорами ще кількох міст і регулярно оновлювати вже існуючі карти, зокрема й полтавську.
Павєл Москалюк, 12.03.2013, 15:351536
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень