21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Свято весни зустріли виставкою вишиванок

Ксенія Коляга, інженер виробничої служби, на виставці представила 13 своїх робіт. Над усією колекцією із 30 робіт вона працювала майже 6 років.
Робота будь-якої комунальної служби – справа непроста. Тим більше, коли вона створює атмосферу тепла та затишку у більшості домівок – полтавців. Та робота – роботою, а є ще й вільний час, і його полтавські «тепловики» не гають. Бо як інакше на виставці, яку до свята 8 Березня відкрили у адміністративному корпусі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», вдалося зібрати різноманітні роботи більш ніж 30 працівників.


Про ідею проведення виставки та її організацію розповіла Тетяна Бібікова, голова профспілкового комітету підприємства:
– Напередодні свята ми вирішили зібрати виставку вишиванок і різноманітних художніх доробок. Наша мета – зберегти традиції нашого народу та залучити до цієї доброї справи наших працівників, зокрема, молоде покоління. До того ж це дає неабиякий стимул тим, хто ще не визначився із власним хобі. Крім того представлені роботи братимуть участь у конкурсному відборі, в ході якого ми спробуємо виявити талановитих працівників і відзначити – спонукаючи до подальшої творчості. Сама я не вишиваю, проте моя мама вишивкою захоплюється, тому сьогодні я представила п’ять її робіт.

Серед експонатів на виставці є й речі із сімейних колекцій, справжні реліквії. Наприклад, рушник, якому понад 100 років. Незважаючи на свій більші ніж солідний вік, він майже не втратив кольорів.

Участь у виставці взяли ті, хто тільки почав вишивати, і ті, хто без голки, нитки та канви не уявляють свого відпочинку. Серед них Єлизавета Окружко, інженер виробничої служби підприємства. На виставці вона представила шість робіт, хоча загалом вже має 15.

– Вишивкою я захоплююся відносно недавно, – розповідає Єлизавета, – близько чотирьох років. На цю виставку я представила роботу під назвою «Гроза». Особливо я люблю вишивати пейзажі, це чудово відволікає від буденних справ. А поштовх до початку роботи дала мама: із поїздки до Західної України вона привезла картину і попросила її вишити. До цього я ніколи не пробувала, але погодилася і вийшло цілком успішно.

Більше робіт відібрала Ксенія Коляга, інженер виробничої служби, всього 13 зі своїх 30. Над такою колекцією вона працювала майже 6 років.

– Захоплення вишивкою хрестиком перейшло мені від бабусі, а з часом тільки зростало. На більшості моїх робіт – котики, я їх дуже люблю, тому вони займають центральну позицію у моїх роботах.

За новими починаннями на підприємстві не забувають і про «старі» традиції…

Наприклад, виставки робіт працівників підприємства та членів їх родин вже мають кількарічну історію і, як свідчить досвід, привертають велику зацікавленість як самих учасників, так і глядачів. Традиційними вже стали виставки фоторобіт, що проводяться двічі на рік, і прикрашають центральні сходи адміністративного корпусу підприємства. Таку кількість робіт учасники конкурсного відбору пояснюють дуже просто — «Ми всі фотографуємо, то чому б не представити свої роботи на загальний огляд».

Але і сам профспілковий комітет підприємства систематично ініціює тематичні експозиції фоторобіт. Зокрема, остання з них мала назву «Трудові будні підприємства». Її герої – самі працівники підприємства за роботою: і в офісі, і на теплотрасі, – так би мовити, погляд через об’єктив фотокамери стороннього спостерігача.

У переддень свята комунальників фотовиставка на головних сходах підприємства знову оновиться. Її тематикою стане «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО — 45 років разом з полтавцями».
Сергій Лещенко, 12.03.2013, 17:04979
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень